Netflix już niebawem pojawi się w Polsce

Już niedługo nie będziemy musieli zazdrościć Amerykanom. Chodzi oczywiście o dostęp do naszych ulubionych filmów i seriali. Netflix zamierza rozszerzyć swoją działalność – pojawi się również w Polsce.

Plotki o wejściu Netflixa na polski rynek krążą po sieci od początku zeszłego roku. Czujni widzowie w maju zauważyli, że do części seriali pojawiły się polskie napisy. A od wczoraj na stronie widać oficjalny baner „We’ll be soon avaiable in Polska” z opcją zapisania się do newslettera. Czy popularny w Stanach serwis przyjmie się na naszym rynku?

hocnflxpromo

Netflix działa na zasadzie abonamentu, który wynosi niecałe 8 dolarów na miesiąc. Na naszym rodzimym podwórku już są serwisy, które podobnie jak Netflix zajmuję się streamingiem, między innymi TVN Player czy Ipla.tv. Jednak amerykański serwis, mimo abonamentu, jest dużo bardziej atrakcyjny. Przede wszystkim oferuje dostęp do zagranicznych produkcji bez opóźnień. Na stronie możemy obejrzeć serialowe perełki takie jak „Mad Man”, „Twin Peaks” czy „Breaking Bad”. Netflix jest również producentem własnych serii, które zyskały ogromną popularność również u nas. Mowa tu o „House Of Cards”, „Orange Is The New Black” czy “Daredevil”. Będzie z czego wybierać.

Netflix planuje do końca 2016 roku być dostępny w prawie 200 krajach. Już na jesieni będzie można oglądać seriale w domowym zaciszu w Japonii, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Dokładna premiera w Polsce nie jest znana.

nettt

Witryna może mieć w u nas ogromne szanse na sukces. W końcu wielu młodych ludzi już nawet nie trzyma w mieszkaniu telewizora. A wy, zamierzacie dać szansę Netflixowi czy preferujecie tradycyjne oglądanie telewizji?

tekst | Iwona Norberczuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News