Categories: miastoorientuj się

Naukowcy opracowali badanie krwi, które może przewidzieć, kiedy ktoś umrze

Specjaliści z Niemiec odkryli w ludzkiej krwi kilkanaście biomarkerów, które, jak uważają, mogą mieć wpływ na ryzyko śmierci.

Opracowane badanie krwi może przewidzieć, czy ktoś umrze w trakcie następnej dekady. Przełom w tworzeniu badania nastąpił po przebadaniu 44 tysięcy osób, analizując 14 czynników, jak odporność, czy poziom glukozy.

Korzystając z informacji zebranych z biomarkerów, naukowcy byli w stanie przewidzieć – z 83% dokładnością, czy ktoś umrze w ciągu najbliższych 2-16 lat.

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Nature Communications. Naukowcy z Instytutu Biologii Starzenia imienia Maxa Plancka przeanalizowani krew tysięcy dorosłych w wieku od 18 do 109 lat.

Najpierw wyniki krwi zostały przebadane na konwencjonalnych czynnikach śmierci jak BMI, ciśnienie krwi, czy palenie. Następnie wykorzystane zostały biomarkery z nowego badania krwi.

Uczestnikom zostały przyznane punktacje od -2 do +3. Im wyższa liczba, tym większe prawdopodobieństwo, że dana osoba umrze wcześniej. Testy kontrolne, które odbywały się w ciągu następnych 2-16 lat, wykazały, że zmarło ponad 5000 uczestników.

Nowe badanie nie będzie prawdopodobnie dostępne podczas zwykłych wizyt kontrolnych, przeprowadzonych raz na jakiś czas. Wszystko pozostaje nadal w fazie testów. Mielibyście odwagę wykonać takie badanie?

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

18 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

2 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago