muzyka

Nath, Dianka i Mylittlethumbie rzucają urok w niedzielę w Chmurach

Unicorn booking zaprasza w niedzielę 29 sierpnia do warszawskich Chmur na piąty epizod cyklu 𝒮℘ℰ𝓁𝓁𝓈, wydarzenie prezentujące magiczne osobowości muzyczne. W programie wieczoru baśniowy hyperpop Mylittlethumbie, szczery do bólu song-writing Dianki i ASMR-owy lo-fi hip-hop Nath. To najbardziej urokliwy line-up, jaki udało się stworzyć organizatorce.

Nath – sentymentalne skrajności

Nath to 19-letnia dziewczyna, która łączy śpiew z rapem. Jej debiutancki album zatytułowany “Nathing”, na którym znajdziecie między innymi piosenkę „Nowe dni”, nagraną z Kachą Kowalczyk z duetu Coals, został wydany w zeszłym roku nakładem labelu Devil’s Neighborhood.

Nath ma na koncie wiele kolaboracji z podziemnymi raperami, takimi jak Mlodszy Joe czy Vkie oraz kilka dużych koncertów, m.in. festiwal Random Boys 2 w warszawskiej Proximie oraz ostatnio – Soundrive Festival, podczas którego za DJką wspierał ją producent 1988.

Dianka – panna z morką głową

Dianka to wrocławska artystka undergroundowa. Tworzy od najmłodszych lat. Swój pierwszy zespół założyła w wieku 6-ciu lat ze znajomymi z osiedla. Ponieważ zawsze chciała być muzykiem, zaczęła uczyć się gry na fortepianie. W liceum dla żartu zaczęła wrzucać do Internetu swoje introwertyczne, romantyczne ballady, ale jej twórczość szybko wyszła poza grupę znajomych.

Dianka śpiewa, komponuje, produkuje i pisze sama teksty. Jej muzyka jest kontrastową fuzją dream popu, rocka i elektroniki. Czaruje melancholią i sennym klimatem, jednocześnie kokietując swoich słuchaczy.

Dianka ma na swoim koncie dwie EP-ki (s/t oraz „Różowe Dni”), a także szereg kolaboracji, m. in. z Adi Nowak, Coals, Zdechłym Osą czy Belmondo. W ostatnim czasie Dianka wypuściła szereg świeżych singli, które będzie można usłyszeć na koncercie.

 

Mylittlethumbie – faun w kobiecej skórze

Mylittlethumbie to warszawska singer-songwriterka, autorka teledysków i art director odzieżowej marki Devil’s Neighborhood. Jej najnowszy projekt, „Kelpie”, to dwujęzyczny zbiór dziesięciu utworów z pogranicza artpopu i hyperpopu.

Mimo współczesnych, syntetycznych brzmień, całość albumu inspirowana jest mitycznymi, fantastycznymi istotami z różnych zakątków świata, przyrodą, sferą duchową. Senny, oniryczny klimat albumu został również przedstawiony wizualnie w klipie promującym utwór „Melancholy Waters”, w którym thumbie występuje w roli bagiennego elfa.

Podczas koncertu Mylittlethumbie i Nath gościnnie na wokalu wystąpi ksiaze700. Thumbie za Dj-ką wesprze producent blind.scream.

wstęp: 25/35 zł
start: Niedziela 29.08.2021, godz. 20:30
miejsce: Klubokawiarnia Chmury, ul. 11 listopada 22, Warszawa
link do przedsprzedaży biletów: https://goout.net/pl/bilety/spells-nath+dianka+mylittlethumbie/lgsj
link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2721590258138739

śledź Unicorn booking
IG
https://www.instagram.com/unicorn.booking.666/
FB:
https://www.facebook.com/unicorn6666

Zobacz też: Norweskie artystki, które zaczarują swoją muzyką każdego – poznaj 5 najmagiczniejszych

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Jacquemus powraca na jesień 2022

Przez ostatnie lata, Jacquemus stał się synonimem niepowtarzalnej, francuskiej mody. Od momentu, gdy osadził modelki…

11 godzin ago

Spike Jonze – ułożony szaleniec

„What will he do next? Whatever the fuck I want” – słowa Bama Margery, współtwórcy „Jackassa” idealnie pasują do Jonzego. Chciałbym być jak…

2 dni ago

Bariera dźwięku a pierwsze wrażenie

W świecie podziałów na wysokich i niskich, ładnych i brzydkich, od zarania dziejów rysuje się…

2 dni ago

Czapka z daszkiem – rodzaje i przykłady stylizacji

Pozornie każda czapka z daszkiem jest taka sama, jednak nie do końca jest to prawdą.…

3 dni ago

Gua Sha – kamień do masażu twarzy. Jak go używać?

Masaż - znamy jego dobroczynny wpływ na ciało: nie tylko niweluje napięcia mięśni, ale także…

3 dni ago

Stranger Things 4 Vol. 1 – mroczny powrót serialu [recenzja]

Po niemal trzech latach wyczekiwania i snucia teorii serial „Stranger Things” powrócił z pierwszą częścią…

3 dni ago