Następna stacja

#1 Toledo Metro Station, Neapol

1 (3)

Nieco bajkowy charakter tej stacji metra sprawia, że na liście rzeczy do zrobienia we Włoszech musi znaleźć się selfie w tym miejscu. Toledo otworzona została we wrześniu 2012 roku.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

#2 Solna Station, Sztokholm

2 (2)

Stacja, która wygląda jak falująca czerwona chmura to zdecydowanie jedna z ciekawszych, na jakich można wysiąść. Mamy wrażenie, że po dojechaniu na Solna Station, nie spieszylibyśmy się z wyjściem na powierzchnię.

#3 Arts Et Métiers Station, Paryż

3 (2)

Stacja, która mogłaby ilustrować wiersz „Miasto. Masa. Maszyna” skrzyżowany z “Trwałością pamięci” Dalego (czyli ‘rozpływające się’ zegarki). Trochę oczopląs, trochę zachwyt

#4 Zoloti Vorota Station, Kijów

4 (2)

Wystrój metra na Wschodzie Europy nieodmiennie kojarzy się z wystrojem cerkwi. Można powiedzieć, że to swego rodzaju ‘stempel wschodniości’. Nie inaczej jest z ukraińską stacją Zoloti Vorota.

#5 The Water Lily Station – Näckrosen, Sztokholm

5 (2)

Motywy kamienne, roślinne i wodne w jednym miejscu. Mamy nieco mieszane uczucia wobec tych przyrodniczych inspiracji, ale trzeba przyznać, że stacja robi wrażenie.

#6  Olaias Station, Lizbona

6 (2)

Jeżeli oczopląsu dostaliście w Paryżu, w Lizbonie może Wam się trochę zakręcić w głowie. Mniej rozgarnięte jednostki powinny uważać – Portugalia z pewnością funduje nadmiar bodźców.

#7 Tilework In Szent Gellért Square, Budapeszt

7 (2)

Mamy nieodparte wrażenie, że gdyby motyw z pionowych konstrukcji przenieść na sufit Budapeszt mógłby zachwycać rozgwieżdżonym niebem. Istnieje ryzyko, że rozwiązanie to byłoby dość kiczowate i powodowałoby co najwyżej jęki zawodu. Tak czy inaczej – ta szalona koncepcja nie istnieje w rzeczywistości.

zdjęcia | http://www.demilked.com/metro-stations-interior-architecture/

tekst | Dominika Charytoniuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News