NASA zapłaci ci 16 tysięcy euro za leżenie w łóżku przez 60 dni

Dziewczyna lężąca w łóżku

Chociaż marzą się nam już podróże kosmiczne i kolonizacja Marsa, to niestety, najpierw naukowcy muszą przeprowadzić szereg badań, które pokaże jak nasze ciało będzie reagowało na życie w kosmosie.

Dlatego też NASA i ESA (Europejska Agencja Kosmiczna) połączyły siły, by przeprowadzić nowe badanie, które sprawdzi jak ludzkie ciało reaguje na stan nieważkości. Agencje kosmiczne poinformowały, że poszukują trzydziestu śmiałków, którzy spędzą 60 dni nie wychodząc z łóżka. Uczestnicy dostaną wynagrodzenie w postaci 16,5 tysiąca euro i na czas badań zamieszkają w Kolonii w Niemczech.

Oczywiście są także wymagania, jakie musi spełniać potencjalny uczestnik badania. Osoba ta musi mieścić się w przedziale wiekowym 24-55, być zdrowa i mówić po niemiecku. Badanie rozpocznie się we wrześniu i będzie trwało łącznie 89 dni. Przed rozpoczęciem badania uczestnicy wezmą udział w 5-dniowych przygotowaniach, następnie spędzą 60 dni w łóżku, a pozostałe dni na rehabilitacjach — tak, jak prawdziwi astronauci po podróży kosmicznej.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

60 dni bez wychodzenia z łóżka będzie dosłownie wymagało braku jakiejkolwiek aktywności, a wszystkie zadania będą musiały być wykonywane w pozycji leżącej — od jedzenia, po potrzeby fizjologiczne. Uczestnicy będą mogli oglądać telewizję, czytać, czy brać udział w kursach online i uczyć się nowych rzeczy.

To co, kto się zgłasza razem z nami? Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Mężczyzna lezacy na skomplikowanym sprzęcie

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News