Narysuj swój biust, a powiem kim jesteś

Amerykańska pisarka i dziennikarka, Nora Ephron, która również wzięła udział w akcji określiła swoje piersi mianem „the hang-up of my life”. W celu zbadania opinii kobiet na temat ich piersi w Nowym Jorku przeprowadzono badanie – ankietowane miały narysować swój biust i krótko opisać stworzony rysunek.

Wśród 57 pytanych kobiet w przedziale wiekowym 17-72 kilka z nich nie było zadowolonych z odbicia w lustrze i wyraziły chęć choćby małej zmiany. Ku zdziwieniu i powszechnie panującemu stereotypowi, że kobiety zawsze i wszędzie dostrzegają przede wszystkim defekty swojego ciała, wśród badanych pań zdarzyły się pozytywne opinie szczęśliwych posiadaczek idealnych biustów.

Wciąż jednak wiele kobiet uważa, że zmiana wyglądu piersi pozytywnie wpłynęłaby na ich życie, a współczesna medycyna daje wiele możliwości, które tym oczekiwaniom mogłyby sprostać w ciągu kilku godzin. Od ponad 50 lat panie mogą poddawać się operacjom plastycznym piersi i w miarę upływu lat i rozwoju medycyny robią to coraz częściej. Lepiej iść pod nóż chirurga czy może popracować nad samoakceptacją? Oceńcie sami!

1 (3)

2 (3)

4 (3)

5 (3)

6 (2)

8 (2)

9 (2)

7 (2)

10 (2)

11 (1)

12

13 (1)

14

15 (1)

zdjęcia | http://thecut.io/1vlTOoD

tekst | Judyta Licznerska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News