Narożnik z wysokim oparciem – dlaczego warto go kupić?

narożnik z wysokim oparciem

Wybierając narożnik musimy zdecydować się na jeden z bardzo wielu różnorodnych modeli. Mogą one różnić się od siebie niemal każdą możliwą cechą, a jedną z nich jest wysokość oparcia. Czy warto jest wybrać narożnik z wysokim oparciem i jakie ma zalety?

Co wyróżnia narożniki z wysokim oparciem?

Narożniki z wysokim oparciem występują na rynku w dwóch odmianach. Mniejsze modele, takie jak Lorelle czy Torrense, zwykle mają podwyższone oparcie na całej szerokości kanapy narożnej, często drugie ramię stanowi w nich otomana (część bez oparcia). Powoduje to, że siedzenie na takim narożniku z wyciągniętymi nogami może być bardzo przyjemne.

Większe narożniki z wysokim oparciem często posiadają podwyższone oparcie tylko w części miejsc siedzących, a na pozostałych miejscach jego wysokość pozostaje standardowa. Przykładem takiego narożnika może być model Focus. Spotkać można też duże meble wypoczynkowe z wysokim oparciem na całej długości obu części narożnika w kształcie litery L, takie jak narożnik Riva. Ten i inne wspomniane w tekście modele można znaleźć w internetowym sklepie Meblobranie.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Większość współczesnych narożników z wysokimi oparciami wyposażona jest w regulowane zagłówki. Dzięki nich, można lepiej dopasować kształt oparcia do naszej sylwetki.

Narożnik z oparciem

Zalety narożników z wysokim oparciem

Współczesne narożniki bardzo wyposażane są przez ich projektantów w wysokie oparcia. Dlaczego to rozwiązanie jest tak popularne?

Odpowiedź jest bardzo prosta – takie meble wypoczynkowe są po prostu bardziej wygodne. Wysokie oparcie zapewnia lepsze wsparcie dla pleców i karku, szczególnie w modelach z regulowanymi zagłówkami. Będzie to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla ludzi, którzy wolą spędzać czas w pozycji siedzącej, gdy uwidaczniają się największe przewagi wysokiego oparcia nad niskim.

Zwykle spędzamy na narożniku w salonie bardzo dużo czasu, dlatego dobre podparcie pleców i szyi jest istotne, nie tylko dla naszego komfortu, ale też zdrowia. Dzięki dobrze zaprojektowanemu oparciu, będziemy mogli odciążyć kręgosłup i w pełni odpocząć w naszym pokoju dziennym.

Do jakich wnętrz pasuje narożnik z wysokim oparciem?

Narożniki z wysokim oparciem to w większości meble o nowoczesnym wyglądzie. Dotyczy to szczególnie mebli z wyraźnie wydzielonymi, regulowanymi zagłówkami. Powodują one, że narożnik wygląda współcześnie i może źle wyglądać we wnętrzach o charakterze retro, vintage czy w stylu industrialnym – warto o tym pomyśleć jeżeli posiadamy np. stół w takim stylu. Dość słabo też sprawdzi się we wnętrzach skandynawskich. Narożniki z wysokim oparciem i wydzielonymi zagłówkami najlepiej sprawdzą się we wnętrzach w stylu modern i minimalistycznych dużych salonach.

Jeżeli szukamy mebli wypoczynkowych do wnętrz o bardziej klasycznym charakterze, to także możemy takie znaleźć. Możemy wybrać narożnik bez zagłówków, ale z wysokim oparciem, taki jak Asgard. Nie będzie on tak dobrze wspierał karku jak modele regulowane, ale na pewno świetnie wypadnie we wnętrzach skandynawskich czy industrialnych. Spotkać też można narożniki z wysokim oparciem, w których zagłówki są zintegrowane z oparciami. W modelach Lorelle i Torrense, zagłówki nie są wydzielone z oparć, jednak ich górna część może zmieniać położenie, czyli jest regulowana. Oba modele wyglądają bardzo klasycznie i dobrze sprawdzą się we wnętrzach vintage czy retro, ale też świetnie będą pasować do salonów w stylu glamour.

Zobacz też: Złóż swoje meble

Złóż swoje meble

Artykuł sponsorowany

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News