Narodowe Kino Samochodowe #1

10479049_251526361709688_3944338337421866494_n

Osiem tygodni, kilkanaście wieczorów i kilkadziesiąt godzin filmowych emocji – kino  samochodowe powraca do Warszawy w wielkim stylu. Już w najbliższą sobotę, 2 sierpnia na Stadionie Narodowym rusza projekt „Kino samochodowe pod Narodowym”.  Do końca września będziecie mogli doświadczyć wszystkim doskonale znanej z amerykańskich filmów, rozrywki.  

Pierwsze kina samochodowe pojawiły się w latach 30 a ich największa popularność wpisuje się w lata 50-te.  Pierwsze projekcje pojawiły się w Polsce w 1944 roku na terenie Żerania FSO. Pierwszy drive-in w Polsce spodobał się warszawiakom tak bardzo, że osoby tłumnie nadciągające na projekcję, zablokowały ulice dojazdowe. Niestety popularność takiej formy rozrywki z czasem ustała i wydawać by się mogło, że kina samochodowe mają już swoje lata świetności za sobą. Nic bardziej mylnego! 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jedno z największych kin samochodowych w Polsce to odpowiedź na prośbę 12 tysięcy mieszkańców stolicy.  Od początku sierpnia do końca września,  powstanie jedno z największych i najbardziej pożądanych wydarzeń kulturowych tego lata.  Projekcje będą obywały się według ustalonego harmonogramu. Filmy zostaną wyświetlona na ekranie o wymiarach 10m x 15m.  Dla kinomaniaków bez samochodów powstanie specjalna strefa z leżakami.

Dodatkowo poprzez aplikację na Facebooku Warszawiacy będą mogli, z puli dostępnych filmów, wybrać te, które chcieliby zobaczyć. Kino samochodowe pod Narodowym otworzy film „Nietykalni” w reżyserii Erica Toledo oraz Oliviera Nakache.

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. 

 

Tekst | Na podstawie materiałów prasowych. 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News