“Narcos” inspiracją w twórczości Joeya Bada$$a

Ciemnoskóry mężczyzna w bordowej bluzie na tle kolorowego grafiitti

Joey Bada$$ jest uważany za jednego z najlepszych raperów młodego pokolenia. Swoją pozycję i duży rozgłos zyskał w 2012 roku, kiedy wydał debiutancki album 1999. Rok później został za to nominowany do nagrody BET Hip Hop Awards w kategorii Debiutant roku.  Pięć minut rapera nadal trwa.

Założyciel hip-hopowego zespołu Pro Era z każdym kolejnym ogłoszonym singlem czy krążkiem, jest umiejscawiany na listach najbardziej oczekiwanych albumów. Jego klip do utworu Devastated, w którym przedstawia swoją długą drogę do sukcesu ma już ponad 6 milionów wyświetleń.

Kolejnym singlem Joeya jest Front & Center. Oficjalnie ogłoszono, że niebawem dojdzie do wydania teledysku. Inspiracją do klipu stały się narkotykowe przygody Pablo Escobara. Serial Narcos cieszy się dużą popularnością, więc nic dziwnego, że artysta zdecydował się umieścić  w wideo niepokojące sceny pochodzące z produkcji. Front & Center będzie pierwszym oficjalnym teledyskiem od czasu wypuszczenia Devastated i jest tagowany w niejasny sposób #AABA lub Pro Erascode.

Kolumbijski handlarz narkotyków Pablo Escobar niejednokrotnie stawał się inspiracją w świecie kultury. Czy wykorzystanie jego postaci w klipie przeniesie się na ilość odsłon dowiemy się już wkrótce.

Tekst: Monika Tatara

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News