Najsmutniejszy 10-Year Challenge, jaki zobaczycie. Jak się zmieniła nasza planeta?

Zdjęcie przedstawiające misia polarnego normalnego i wychudzonego

W ostatnich tygodniach social media zostały podbite przez akcję #10YearChallenge, pokazującą, jak nasi znajomi zmienili się i wydorośleli przez ostatnią dekadę. Albo i nie.

Nie powinno być dla nikogo niespodzianką, że wygląda inaczej teraz, niż 10 lat temu. Czas robi swoje, nie ma w tym nic zaskakującego. Część społeczeństwa postanowiła jednak wykorzystać wspomnianą akcję, by pokazać, jak się zmieniła nasza planeta przez ten czas. I nie będzie to nic ładnego, a winni jesteśmy głównie my sami.

Według Business Insidera, 2019 rok może mieć kluczowe znaczenie dla planety, biorąc pod uwagę, że 2018 był najcieplejszym rokiem dla oceanów na świecie — wody planety zaczęły ocieplać się o 40% szybciej, niż do tej pory sądzono.

Czytaj również: Nowa inicjatywa „zero waste” w Grecji. Z plastikowych odpadów powstaną miejskie ławki

Ponadto, Arktyczne Lody Lodowe — blok lodu morskiego, pokrywający Ocean Arktyczny – znika z powierzchni ziemi 6 razy szybciej niż miało to miejsce w latach 80.

Organizacje zajmujące się ochroną środowiska, aktywiści i nie tylko, celem uświadomienia ludziom tych zmian, zaczęli publikować zdjęcia naszej planety z 2009 roku obok tych z dzisiaj. Dla przykładu Greenpeace opublikował na swoim Instagramie zdjęcie pokazujące ogrom wylesienie w puszczy amazońskiej. Pozostałe posty możecie zobaczyć poniżej.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News