Najprostsze sposoby na migrenę

Najprostsze sposoby na migrenę
Pixabay

Migrena to przypadłość, z którą zmaga się mnóstwo osób. Jeśli ciebie też to dotyczy, to dowiedz się, jakie są najprostsze sposoby na walkę z objawami migreny.

Migrena: co to jest?

Jeżeli miewasz często bóle głowy, to powinieneś poszukać ich przyczyny. Przyczynami migreny mogą być między innymi stres, zaburzenia snu, silne zapachy, głośne dźwięki, pulsujące światła, zmiana pogody, zmiany hormonalne, alkohol oraz niektóre produkty spożywcze, takie jak kakao, kawa czy sery długo dojrzewające. Ból migrenowy to ból głowy zlokalizowany zazwyczaj w obrębie czoła oraz skroni często z dodatkowymi objawami takimi jak nudności, światłowstręt itp. Może on trwać od kilku nawet do kilkudziesięciu godzin.

Migrena – leki

Większość osób ma w domowej apteczce któryś z preparatów, który może zostać użyty do walki z migreną. Mogą to być takie leki jak aspiryna, paracetamol, ibuprofen, diklofenak, ketoprofen czy naproksen. Pamiętaj o przeczytaniu ulotki przed ich zażyciem oraz nie mieszaj różnych leków. W swojej apteczce możesz je mieć z bardzo różnymi nazwami handlowymi, więc zawsze sprawdzaj skład tabletek, które połykasz.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Najprostsze sposoby na migrenę
Pixabay

Migrena – zioła

Imbir to jeden ze sposobów dla osób, które nie chcą lub nie mogą brać leków. Według badań skuteczność sproszkowanego imbiru jest podobna do leków dostępnych bez recepty.

Melisa ma działanie uspokajające i rozluźniające, co powinno pomóc przy słabszej migrenie. Podobnie działa rumianek, krwawnik, kozłek lekarski i wiele innych ziół. Jeżeli nie wiesz, z którego skorzystać, to kup w sklepie specjalną herbatkę ziołową na migrenę, w której będziesz od razu mieć kilka z nich.

Przeciwbólowe działanie wykazują także sproszkowane goździki. Wykonana z nich pasta wcierana w czoło potrafi przynieść dużą ulgę.

Migrena – inne sposoby

Izolacja od bodźców zewnętrznych to podstawowy sposób na łagodzenie objawów migreny. Dobrze jest zatem zamknąć się w ciemnym i chłodnym pokoju, kładąc na łóżku. Taka izolacja pozwala przetrwać najgorszy okres, jak i też czasem pozwala zasnąć, co też potrafi znacznie przyśpieszyć minięcie ataku migreny.

Kompresy pomagają wielu osobom. Mogą to być zarówno kompresy ciepłe, jak i zimne. Najlepiej jest samemu sprawdzić, co działa w twoim przypadku. Podobną ulgę może przynieść ciepły prysznic.

Aromaterapia jest również często spotykaną metodą. Trzeba ją jednak stosować bardzo ostrożnie, gdyż migrena zwiększa wrażliwość na zapachy i można osiągnąć skutek odwrotny od zamierzonego.

Woda to jedna z metod walki z bólem, którego to właśnie brak wody może być przyczyną. Jeżeli po wypiciu wody objawy się zmniejszają, to może to oznaczać, że pijesz jej za mało i właśnie to jest przyczyną bólów głowy.

Kofeina to substancja, która wzbudza różne kontrowersje. Może ona być przyczyną migreny u niektórych osób, ale u innych nieduża jej ilość, pomaga działając przeciwbólowo oraz zwężając naczynia krwionośne.

Starym i wypróbowanym sposobem jest także sól z cytryną. Ból głowy może być wywołany niedoborem elektrolitów i taka kuracja powinna je uzupełnić.

Niektóre badania sugerują również, że napady migreny w swojej początkowej fazie mogą minąć podczas seksu. Jest to prawdopodobnie spowodowane wydzielaniem endorfin w czasie tej czynności.

Migrena – zapobieganie

Jeżeli wiesz, że masz tendencję do bólów migrenowych, to powinieneś zapobiegać ich napadom. Oznacza to unikanie rzeczy, które mogą takie bóle wywoływać. Niestety w tym miejscu następują rady, które zawsze są ignorowane przez większość osób albo po prostu w danej sytuacji życiowej nie da się ich spełnić. Aby zapobiec napadom migreny należy więcej spać, pić mniej alkoholu i zdrowo się odżywiać.

Jeżeli bóle występują często, należy udać się do lekarza w celu wykluczenia istnienia chorób, które mogą dawać podobne objawy. Są to między innymi zapalnie tętnicy skroniowej, napad jaskry, zapalenie opon mózgowych i tym podobne. Jeżeli zostanie zdiagnozowana migrena, to otrzymasz na nią na przykład niesteroidowe leki przeciwzapalne lub leki przeciwmigrenowe oraz wspomagająco leki uspokajające i przeciwwymiotne.

Zobacz też: Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku

Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News