Najpierw ślub, potem hasło do Netfliksa. Nowe badanie pokazuje, jak zmienia się strefa komfortu par w trakcie związku

Para oglądająca telewizję na kanapie

Nowy związek kontra nasza strefa komfortu. Ile mija czasu zanim podejmujemy pierwszą rozmowę o małżeństwie, a ile do momentu podzielenia się z partnerem hasłem do Netflix?

Najnowsze badanie przeprowadzone na grupie dwóch tysięcy par w Ameryce pokazało, że przełomowym momentem wyjścia ze strefy komfortu w związku jest pozwolenie partnerowi na zajęcie się nami, gdy jesteśmy chory, ale także pokazanie się bez makijażu, czy niegolenie nóg.

To, co związane z tytułem artykułu, jest jednak najbardziej interesujące. Okazuje się, że pierwsze rozmowy o hipotetycznym ślubie, czy dzieciach pojawiają się po mniej więcej 7 miesiącach związku, przedstawienie rodzicom podobnie, jednak moment, w którym dzielimy się z partnerem hasłem do Netfliksa, czy innego serwisu streamingowego trwa nawet do dziewiątego miesiąca związku.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Badanie przeprowadzone przez OnePoll pokazało także, że mija 5 miesięcy zanim komfortowo korzystamy z prysznica drugiej połówki, a pół roku zanim niezręczna cisza przestaje być aż tak niezręczna.

Cztery na pięć par przyznało, że wolą spać w towarzystwie swojego partnera, ale przełamywanie pełnego komfortu w tej kwestii zajęło im około pięciu miesięcy.

A jakie były historie przełamywania stref komfortu w Waszych związkach?

Zobacz również: Koniec zdrętwiałej ręki. Powstała poduszka do przytulania „na łyżeczkę”
1/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News