Najpierw Dismaland, teraz najbrzydszy hotel na świecie

Hotel Banskyego na ulicy w Betlejem

Banksy po raz kolejny zaskakuje. Wszyscy pamiętamy upiorną wersję Disneylandu, teraz przyszła kolej na nowy projekt, czyli najbrzydszy hotel na świecie. Gdzie, dlaczego i za ile?

Artysta-zagadka, mimo że jego murale to jedne z najważniejszych dzieł XX wieku, nikt nie wie, kim jest i jak wygląda. Prace artysty wyceniane są nawet na 190 tysięcy dolarów, a artysta właśnie otworzył własny hotel w Betlejem. Dlaczego tam? Jak wiemy, prace Banksy’ego poruszają tematy społeczne. W tym wypadku otarł się o politykę. Budując hotel w takim miejscu, chciał zwrócić uwagę na sytuację panującą w Palestynie.

Widok na mur dzielacy Palestyne od Betlejem w hotel BanskyegoJak na Banksy’ego przystało, nie jest to typowy hotel. The Walled Off Hotel jest nazywany najbrzydszym hotelem na świecie. Z okien, do których światło dzienne dociera tylko przez 25 minut, widać mur oddzielający Betlejem od Palestyny. Wystrój każdego z dziesięciu pokoi jest bardzo elegancki, ale zarazem charakterystyczny dla artysty. Na ścianach wiszą niepokojące obrazy jego autorstwa. Ponadto, znajduje się tam wiele dodatków symbolizujących obecną rzeczywistość w tym kraju. Jednak Banksy potrafi zadbać o swoich gości: oprócz pokoi stworzył palarnię i salon do picia herbaty. Kontrastują one z pomieszczeniami, które nawiązują do dramatycznej historii regionu.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Minęło dokładnie 100 lat, od kiedy Wielka Brytania przejęła kontrolę nad Palestyną i zaczęła ją „przemeblowywać”, co dało chaotyczny rezultat. Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że to dobry czas na refleksję na temat tego, co się dzieje, gdy Zjednoczone Królestwo podejmuje ogromną polityczną decyzję bez pełnego rozumienia jej konsekwencji, opowiada Banksy.

Cena za wynajem pokoju jest zaskakująca niska, chętni zapłacą jedynie $30. Rezerwacji można dokonywać online już od 20 marca.

Mural w sypialni w hotelu Banksyego Lazienka pelna mozaiek w hotelu Baksyego Czerwona sypialnia w hotelu Banksyego Sypialnia przypominajaca wojskowe lozka w hotelu banksyego Lazienka w hotelu Banksyego Widok pokoju ze stołami, krzesłami i wiszącymi obrazami Zegary w hotelu Banksyego Palarnia w hotelu Banksyego Sypialnia w hotelu Baksyego Obraz Jezusa w hotelu Banksy
Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News