Najnowsze badania: coraz więcej kobiet w ciąży pali marihuanę

kobieta w ciazy, pozujaca na tle zielonych lisci, na pierwszym planie znajduje sie rege z palacym sie jointem

Według badań opublikowanych w JAMA coraz więcej kobiet korzysta z marihuany podczas ciąży, a zwłaszcza z młodych kobiet w wieku od 18 do 24 lat.

W ramach badania naukowcy przeanalizowali dane z grupy 279,457 kobiet w ciąży z Północnej Kalifornii w latach 2012-2016. Ogólnie rzecz biorąc, odsetek kobiet palących trawkę w ciąży wzrósł z 4,2% do 7,1% w ciągu czterech lat. My zadajemy sobie pytanie, czy aby na pewno jest to bezpieczne?

Chociaż jest to tylko jedno badanie dotyczące bardzo specyficznej populacji kalifornijskich kobiet, które mogą mieć łatwiejszy dostęp do zioła niż reszta świata, rzuca to światło na tendencję matek używających marihuany do radzenia sobie ze stanami, takimi jak lęk. Zdarza się także, że kobiety zauważają, że palenie trawki pomaga złagodzić mdłości i ból, co jest jednym z możliwych wytłumaczeń tego trendu.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czytaj również: 5 znaków ostrzegawczych mówiących, że być może za dużo śpisz

zdjecie brzucha kobiety w ciazy, na brzuchu widnieje przekreslony na czerwono listek marihuany

Nawet jeśli niektórym pomaga to w radzeniu sobie z nieprzyjemnymi dolegliwościami, nie oznacza to, że jest to bezpieczna droga. Jak można się spodziewać, palenie marihuany, z pewnością może mieć niebezpieczne skutki przy rozwoju małego człowieka w Twoim ciele.

Niektóre badania sugerują, że palenie tytoniu, czy marihuany w czasie ciąży może prowadzić do niskiej masy urodzeniowej dziecka lub opóźnień rozwojowych, zgodnie z Centers for Disease Control. Z tych powodów specjaliści zalecają zaprzestanie stosowania marihuany, jeśli jesteś w ciąży lub rozważasz zajście w ciążę.

Najważniejsze: Bądź szczery z lekarzem na temat zażywania marihuany (wraz z konsumpcją tytoniu i alkoholu), niezależnie od tego, czy jesteś w ciąży, czy po prostu przychodzisz na coroczne badanie. Ważne jest, aby lekarz rozumiał wszystkie czynniki wpływające na styl życia i zdrowie, aby mogli udzielić dokładnych porad.

Tekst: Dominika Kowalewska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News