Najlepszy polski design, inspirujące spotkania, przeboje Kory i Maanamu. Jazz Art Fashion Festival już w maju w Warszawie

Osoby biorące udział w panelu dyskusyjnym i wybieg

JAFF to festiwal o wieloletniej tradycji, który w tym roku po raz pierwszy zagości w Warszawie. Kreatywny Manifest nadchodzi, a Praskie Centrum Koneser już w maju zamieni się w twórczą przestrzeń sztuki, rozrywki, emocji i wyzwań artystycznych.

Muzyka, moda i design. Tego właśnie będziemy mogli doświadczyć w weekend 11-12 maja w w warszawskim Koneserze podczas piątej edycji Jazz Art Fashion Festival. Już teraz wiemy, że te dwa dni to doskonała okazja do wyzwolenia pokładów twórczej energii.

Bezapelacyjnie, wyjątkową atrakcją obu dni będzie premierowy koncert Performance JAZZOWY Piosenki: Kora i MAANAM. Za aranżację i kierownictwo muzyczne odpowiedzialny będzie Krzysztof Mroziak, a towarzyszyć mu będą muzycy sceny jazzowej i wokaliści, między innymi Kasia Lins, Monika Bożym i Arek Kłusowski. Autorem oprawy muzycznej koncertu jest Bruno Althamer, autor muralu z portretem artystki.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Stół z napisem Jazz Art Fashion Festival

JAFF połączy muzykę, modę i sztukę, a jednym z dowodów tego będzie pokaz kolekcji Psycho Pussy — owocu artystycznej kooperacji projektantki Joanny Hawrot i Maurycego Gomulickiego, grafika, fotografa, autora instalacji i krótkich form filmowych.

To naturalnie nie koniec: w niedzielę 12 maja na uczestników festiwalu czekać będą dwa pokazy mody. Pierwszy to przedstawienie kolekcji Ogrody Duszy Kobiety, autorstwa La Metarmorphose Gawkowska & Szczęsna, którego kolekcja debiutowała na tegorocznym Paris Haute Couture Fashion Week. Kolekcja Ogrody Duszy… to historia pełna fantazji, subtelności oraz magii francuskiego stylu. Atmosferę francuskiej finezji i lekkości podkreśli muzyka wygrana na fortepianie Steinway&Sons przez rewelacyjną Gośkę Bańkę, pianistkę, wokalistkę i kompozytorkę wielokrotną laureatkę prestiżowych nagród w dziedzinie sztuk muzycznych.

Modelki na wybiegu

Na miano wydarzenia wieczoru zasłuży z pewnością drugie wydarzenie fashion — na scenę wkroczy duet projektantów: Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, by przedstawić kolekcję wieczorową swojego autorstwa.

JAFF Art & Design to część, której kuratorem jest dr hab. Dawid Korzekwa – założyciel platformy internetowej GUSTGUST.com, która wspiera i promuje wysokiej jakości produkty, kosmetyki i ubrania od najlepszych polskich projektantów. Przez dwa dni na gości JAFF czekać będzie blisko 150 pop-up store’ów, które przedstawią produkty sztuki użytkowej w najlepszym wydaniu.

Oprócz pokazów mody i koncertów uczestnicy JAFF 2019 posłuchać będą mogli wykładów uznanych panelistów, prelekcji artystów i występów muzyków, podczas JAFF Meetupsczęści konferencyjno-meetingowej wydarzenia.

Trzy oosby siedzące na scenie podczas panelu dyskusyjnego

W przestrzeni Praskiego Centrum Koneser zagoszczą m.in. Basia Richard — kostiumografka i stylistka, Piotr Szaradowski — kurator, wykłądowca i doktor nauk humanistycznych, Natasha Pavluchenko — projektantka, Andrzej Kupniewski — Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych oraz Rafał Stanowski — dziennikarz i koordynator festiwalowej strefy Young Designers.

Debatom towarzyszyć będą warsztaty m.in. z rysunku żurnalowego z Natashą Pavluchenko na sprzęcie marki Wacom oraz Eizo, warsztaty z jogi z panelem związanym z Herstorią, warsztaty plecionkarskie oraz warsztaty z tworzenia gier w 3D, który odbędzie się w przestrzeniach warszawskiego campusu Google for startups.

Te dwa dni będą też ukłonem w stronę młodych projektantów. Specjalnie dla nich zostanie zbudowany Pawilon na Placu Konsera — JAFF Young Designers i dedykowany im konkurs. Wyłoni on najlepszą kolekcję, która posiadając szczególne walory artystyczne wpisze się w ideę łączenia mody i kultury obecną na Jazz Art Fashion Festivalu. Wyboru zwycięzcy dokona Jury w trakcie wydarzenia.

Uśmiechnięta dziewczyna z pracami

Przez dwa dni festiwalu w Pawilonie będzie można oglądać modowe show oraz kolekcje. Kuratorem przestrzeni jest Rafał Stanowski, PR Director Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Dodatkowo goście festiwalu będą w tym miejscu mogli wziąć udział w wielu warsztatach edukacyjno-rozwojowych m.in. plecionkarstwa, sitodruku, rysunku żurnalowego, wyrobu biżuterii oraz jogi.

Sponsorami piątej edycji Jazz Art. Fashion Festival są: OPPO Mobile Polska oraz Audi Krotoski-Cichy Warszawa, ul. Radzymińska 267.

Bilety na wydarzenie są już dostępne tutaj. Warto śledzić na bieżąco wydarzenie na Facebooku oraz stronę Jazz Art Fashion Festival.

Zdjęcia: Dawid Fik

https://www.instagram.com/p/BwNHjwsFf_j/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News