Najlepszy laptop dla kreatywnych. MSI Creator 17

model z laptopem msi creator 17

Najlepszy laptop dla kreatywnych. Praca na plikach graficznych lub tym bardziej video to zawsze spore wyzwanie. Oczekujemy największej wydajności i mobilności jednocześnie. Firma MSI skonstruowała urządzenie, które ma wszystko czego  można potrzebować do pracy na dużych plikach. To Creator 17. Zbadaliśmy go i przedstawiamy naszą ocenę.

To nie jest zwykły komputer. To sprzęt dla twórców. Komputery MSI Content Creation są zoptymalizowane i przetestowane pod kątem współpracy z programami pakietu Adobe:  Photoshop, Premiere Pro, Illustrator, Adobe Audition, etc. Wygoda pracy, jakość monitora i odwzorowanie kolorów, prędkość renderingu – to najważniejsze słowa opisujące Creatora 17.

Ekran Mini LED

Creator 17 to pierwszy na świecie laptop z ekranem Mini LED. Niezwykła jasność i kontrast! To przełom technologiczny w produkcji laptopów, czym firma MSI prześcignęła Apple (które już wcześniej zapowiadało zastosowanie tej technologii). Diody są o wiele mniejsze niż w zwykłych ekranach i jest ich znacznie więcej, dzięki czemu możemy uzyskać o wiele wyższą jasność ekranu i odwzorowanie kolorów. To ważne ze względu na matową matrycę, która wymaga dużej jasności, ale daje duży komfort pracy w jasnych pomieszczeniach lub na dworze.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Producent podaje, że wyświetlacz True Pixel Mini LED zapewnia obraz o jasności na poziomie 1000 nitów. W ciemnych pomieszczeniach nie musimy korzystać z pełnej jasności ekranu. Natomiast jest to bardzo przydatne do pracy na zewnątrz lub w pomieszczeniach gdzie na ekranie powstają odbicia. Technologia True Color i weryfikacja kalibracji barw zgodnie z systemem CalMAN, pozwala skalibrować monitor dla idealnego odwzorowania kolorów zgodnie ze standardami Adobe. W tym modelu rozdzielczość ekranu wynosi 4K HDR. Rozmiar matrycy 17,3″

MSI Creator 17 klawiatura laptopa

Karta graficzna

Creator 17 występuje z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 2080 Super Max-Q, która jest obecnie najlepszą kartą graficzną montowaną w laptopach. Mamy też dodatkowe przyspieszenie dzięki Nvidia RTX Studio. Jest to platforma, która przyśpiesza i usprawnia działanie wielu programów. Dzięki niej otrzymamy dodatkowo znaczną poprawę wydajności pracy w programach graficznych. Na przykład płynne odtwarzanie i edycja wideo nawet w 8K, bez potrzeby tworzenia plików proxy w Adobe Premiere Pro, DaVinci Resolve, REDCINE-X PRO i innych. W fotografii, w programie Adobe Photoshop Lightroom Classic możemy automatycznie zwiększać szczegółowość i kolory w plikach RAW, dzięki opartej na SI, akcelerowanej układami RTX, funkcji „Enhance Details”.

Oczywiście działanie karty i jej sterowników wpływa także na poprawę wartości rozrywkowej naszego komputera. Jest to dobra wiadomość dla graczy, bo kto nie lubi sobie pyknąć po robocie…

Najlepszy laptop dla kreatywnych

Firma MSI ksonsekwetnie pracuje nad rozwojem produktów dla twórców: fotografów, montażystów, architektów, animatorów 2D/3D, streamerów, etc. Ten komputer jest według nas przeznaczony dla profesjonalistów. Jego wyśrubowane do granic możliwości parametry i innowacyjne rozwiązania, pociągają za sobą spory koszt, więc raczej targetem tego modelu będą zawodowcy, chociaż z pewnością warto polecić Creatora 17 również osobom, które zajmują się hobbystycznie montażem video lub obróbką zdjęć. Ten komputer gwarantuje fenomenalne odzwierciedlenie kolorów oraz niebywałą prędkość renderingu. Porównując go z innymi maszynami w redakcji potwierdzamy informacje producenta, że pozwala on skrócić czas renderingu nawet o 40%.

MSI Creator 17

Design i walory użytkowe

Creator 17 to pancerny sprzęt. Wykonany jest z aluminium i wygląda solidnie. Jak na tak wydajną maszynę mamy do czynienia z wyjątkowo cienką obudową 2,6 cm. Ważnym elementem dla twórców jest duży track pad oraz podświetlana klawiatura. Przy wykorzystywaniu pełnej mocy komputera mamy do czynienia ze wzrostem temperatury obudowy, ale jest to zupełnie normalne w każdym sprzęcie oferującym tak wysokie parametry i szybkość pracy. Działanie na baterii: przy działaniu przeglądarki – 7 godzin, przy wykorzystaniu pełnej mocy i obsłudze programów typu Premiere – 3 godziny.

Łączność ze światem

W laptopach do pracy liczy się ich kompatybilność z innymi sprzętami, których używamy. Ilość złączy musi wystarczyć do obsługi dodatkowych dysków, monitorów, itp. Pod tym względem Creator 17 zdaje egzamin. Na uwagę zasługuje fakt, że obsługuje szybkie ładowanie USB-C, które staje się standardem w większości smartfonów (Android) z wyższej półki cenowej.

USB 3.1 x 3
USB Typu-C x 1
USB Typu-C (z Thunderbolt 3) x 1
HDMI x 1
Czytnik kart pamięci microSD x 1
RJ-45 (LAN) x 1
Wejście mikrofonowe x 1
Wyjście słuchawkowe/głośnikowe x 1

Ktoś mógłby zapytać, no tak, ale po co w dzisiejszym kompie złącze LAN? Otóż używając LAN, a nie Wi-Fi jesteśmy już dziś w stanie grać muzykę on line z przyjaciółmi w innych częściach świata bez opóźnień na przykład dzięki programowi JamKazam. To istotne w dobie pandemii…

MSI Creator 17

Cena MSI Creator 17

Jest to sprzęt dla profesjonalistów, którzy kalkulują koszty na zakup narzędzi do pracy biorąc pod uwagę komfort i szybkość działania. Ważna jest też niezawodność komputera. W dniu powstania tego artykułu cena Creatora 17 w sklepie X-kom wynosi 16 599,00 zł przy konfiguracji:

Procesor: Intel Core i7-10875H (dziesiąta generacja Intel® Core™ i7)
Pamięć: 32 GB (możliwość rozbudowy do 64 GB)
Grafika: NVIDIA GeForce RTX 2080 Super Max-Q + Intel UHD Graph

Reasumując

MSI Creator 17 to sprzęt dla twórców lubiących mobilność i stawiających na najwyższy standard pracy, który musi kosztować.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News