Najlepsze zdjęcia z konkursu International Drone Photography

Zdjecie z lotu ptaka, ktore przedstawia mezyczna na łodce wsrod krzewów. Łodka jest w srodku rozowa, on jest ubrany w żółty kombinezon.

Zdjęcia z lotu ptaka, popis kreatywności, uroki świata niewidziane z perspektywy przechodnia. W skrócie wyłonieni zwycięzcy International Drone Photography Contest.

Zdjęcia robione z perspektywy lotu ptaku cieszą oko widza, ponieważ pokazują zazwyczaj wszystko w innym ujęciu. Krajobrazy, widoki, sytuacje, które widzimy na co dzień, albo te, które na co dzień wydałyby się nam dziwne, zyskują nowe życie dzięki zmianie perspektywy.

 Dzięki pojawieniu się dronów wiele pasjonatów fotografii ma nowe pole do popisu. Znikają ograniczenia, które uniemożliwiały cyknięcie foty. Wraz z rosnącą popularnością robienia zdjęć przy wykorzystaniu tego sprzętu, Dronestagram we współpracy z National Geographic organizują Internation Drone Photography Contest. Konkurs pierwszy raz zorganizowano w 2014 roku, dziś mamy za sobą kolejną edycją, gdzie zwycięzcy zostali wyłonieni w czterech kategoriach: people, urban, nature oraz creativity. Pokazujemy Wam poniżej zdjęcia, które zostały nagrodzone, aczkolwiek gdybyście mieli ochotę zapoznać się z ich szerszą liczbą, lub nawet w przyszłości wziąć udział w konkursie, to odsyłam Was do strony oficjalnej.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Kategoria: NATURA

1 miejsce – Provence, summer trim by jcourtial

Zdjecie zrobione w ramach International Drone Photography Contest. Uchywcone zlotu ptaka pole lawendy, której został skoszony jeden wąski pasek. Lavenda kontrastuje tutaj z zielonym paskiem.

2 miejsce –  Infinite Road to Transylvania by Calin Stan 

Zdjecie z lotu ptaka przedstawiajaca wijącą się jak wąż drogę asfaltową, która prowadzi to Transylwanii i bardzo kontrastuje wśród otaczającego ją lasu.

3 miejsce – Ice formation by Florian

Zdjęcie z lotu ptaka przedstawiajace popękany lód.

KATEGORIA: LUDZIE

1 miejsce – End of the line by Martin Sanchez

Zdjecie z lotu ptaka, ktore przedstawia boczną częśc boiska od tenisa i mezczyzne, ktory lezy na jego rogu. Wszystko razem tworzy jakby człowiek spadał z wysokosci. Boisko i tło dookoła boiska są niebieskie, mezczyzna ma na sobie białą bluzę

2 miejsce – Waterlily by helios1412

Zdjecie z lotu ptaka. Widać łódkę, różowe kwaity, zielone liście i charakterystyczny dla Azjatów, stożkowy kapelusz.

3 miejsce – La Vijanera by feelingmovie

Zdjecie ludzi z perspektywy lotu ptaka, ktorzy biorą udział w hiszpańskim festiwalu La vijanera. . Przedstawia grupę uczestników, ktorzy stoją nad owczą skrórą.

KATEGORIA: MIASTO

1 miejsce – Concrete Jungle by bachirm

Zdjecie z lotu ptaka, ktore przedstawia metropolie. Widać dachy gigantycznych drapaczy chmur, ruchliwe ulice, ktore staja sie niewidoczne.

2 miejsce – Dawn on Mercury Tower by alexeygo

Zdjęcie robione na wysokosci, ktore przedstawia trzech alpinistów myjących szyby wieżowca. W lustrzanych szybach widać panoramę miasta, co razem tworzy mega efekt.

3 miejsce –  Peace by luckydron

Zdjecie z lotu ptaka, ktore przedstawia bardzo symetryczne, przedzielone na cztery cześci koło.

KATEGORIA: KREATYWNOŚĆ

1 miejsce – Two Moo by LukeMaximoBell

Zdjecie z lotu ptaka, ktore przedstawia dwie krowy chodzace nad brzegiem wody. Jedna jest czarna, druga biała. Na wodzie odbija się ich dobrze widoczny cień. A kolor piasku widocznie kontrastruje z kolorem wody.

2 miejsce – Ugo le marin by rga

Zdjecie z lotu ptaka. Przedstawia duży rysunek wykonany na piasku. Widoczna jest łódka, słońce, ćwierkające ptaki, maszt, i jedna osoba, ktora w rzeczywistosci lezy na piasku, ale z tej perspektywy sprawia wrażenie wypadającej za burtę wprost w paszczę potwornego krakena, ktory rowniez jest narysowany na piasku.

3 miejsce – Next Level By macareuxprod

Zdjecie małżenstwa, ktore lezy na piasku w pewnej odległosci od siebie. Każde z nich przydziało pozę znaną z kreskówki Dragonball. Na piasku narysowana jest kojarzony z bajką strumień mocy kamehame. Po środku tego strumienia znajduję się wózek dziecęcy. Ona ubrana w żółtą bluzę i czarne spodnie, on w jasną koszule i ciemne spodnie.

No i jak? Macie swoich faworytów? Ja robię wow na widok pola lawendy ( mam nadzieję, że to lawenda) oraz panoramy miasta w odbiciu szklanych szyb wieżowca.

Tekst: Jakub Paciorek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News