Categories: moda

Najlepsze polskie agencje modelingowe

Chcesz spróbować swoich sił w modelingu, ale nie wiesz, od czego zacząć? Czas pomyśleć o wyborze odpowiedniej agencji, która pokieruje ścieżką Twojej kariery. Warto oddać się w zaufane ręce, które oferują profesjonalizm i wsparcie. Przedstawiamy polskie agencje z najwyższej półki, to z nich wywodzą się modelki i modele, którzy osiągnęli sukces!

D’VISION, Warszawa

Najstarsza polska agencja modelingowa, założona w 1990 roku przez Lucynę Szymańską. To właśnie w D’Vision swoje pierwsze kroki stawiała ikona modelek – Anja Rubik. Przez 20 lat kariery Anja pojawiła się na okładkach magazynów m.in. Vogue, Elle, Harper’s Bazaar, Glamour i uczestniczyła w kampaniach największych światowych marek, chociażby Valentino, Versace, Dior, Emporio Armani, Dolce&Gabanna, Gucci, Chanel i wielu innych. Inne świetne modelki, które reprezentuje D’Vision to m.in. Kasia Jujeczka, Zuzanna i Julia Bijoch, Maja Salamon, Dominika Robak, Julita Olszewska, Oliwia Lis czy model Mateusz Wiencek.

MODEL PLUS, Warszawa

Agencja istnieje od 1995 roku dzięki Dariuszowi Kumosie. Model Plus przez ponad 20 lat działalności wypromowało topowe nazwiska w branży m.in. Magdalenę Frąckowiak, która w 2010 roku zajęła 13. miejsce w rankingu światowych modelek, Małgorzatę Belę, która jako ikona pojawiła się obok Anji Rubik na pierwszej okładce polskiej edycji Vogue’a czy Olę Rudnicką ze spektakularnym debiutem u Prady, Miu Miu i Louis Vuitton. Inne modelki robiące zawrotną karierę to chociażby Ola Kowal, Mila Rowyszyn, Cleo Ćwiek, Ewa Władymiruk, Maria Dębicka, Maddie Kulicka, Magdalena Jasek i Daga Ziober.

REBEL MODELS, Warszawa

Rebel Models funkcjonuje od 2004 roku za sprawą byłej modelki, Moniki Smolicz. Swoją karierę w agencji rozwinęła Marta Dyks, obecnie jedna z najbardziej rozchwytywanych polskich modelek. Jej zdjęcia ukazały się w wielu edycjach Vogue’a oraz w Elle. Dixie (pseudonim Marty) chodzi po wybiegach najważniejszych domów mody: Dior, Louis Vuitton, Burberry, Dolce & Gabbana i bierze udział w kampaniach marek takich jak YSL, Giorgio Armani, Max Mara, Calvin Klein, Erdem, Vera Wang, Zara, H&M. Rebel Models reprezentuje także znane modelki m.in. Nadię Wójcik, Monikę Partykę, Kasię Lehmann oraz modeli m.in. Adriana Włodarskiego, Macieja Myszkowskiego, Borysa Starosza czy Macieja Zielińskiego.

UNCOVER MODELS, Warszawa

Uncover istnieje od 2007 roku dzięki Agnieszce Gałeckiej i modelce Małgorzacie Rusinkiewicz. Swoje skrzydła rozwijają tam m.in. Adam Boguta z Top Model, Yo Kłosowska czy wyróżniona przez Elle tytułem Modelki Roku 2017 Michelle Gutknecht. Podopieczni agencji mogą się pochwalić kontraktami ze światowymi agencjami z Paryża, Mediolanu, Hongkongu, Nowego Jorku, Istambułu, Bangkoku, Berlina i Londynu. Prócz pozowania do zdjęć chodzą na wybiegach Fashion Week w Paryżu, Mediolanie, Berlinie i Londynie. W Polsce modelki i modele Uncover pracują dla takich firm jak Zień, Bohoboco, La Mania, Kupisz, Joanna Klimas, Simple, Łukasz Jemioł czy Teresa Rosati.

MANGO MODELS, Warszawa

Agencja istnieje od 2000 roku dzięki Monice Sowińskiej. Reprezentuje modelki, pracujące z powodzeniem na całym świecie, jak Paula Gałecka, Natalia Kamińska, Eliza Ryszewska, Mag Cysewska czy Dominika Kokoszka. Ich podopieczną jest także Aneta Pająk, ulubienica domu mody Gucci. Chodziła m.in. w pokazach Dior, Ellie Saab, Giorgio Armani, Etam, Antony Vacarello i DKNY. Aneta znalazła się także na liście 50 najlepszych na świecie modelek według portalu models.com.

GAGA MODELS, Poznań

Gaga Models to jedna z najstarszych polskich agencji, powołana do życia w 1996 roku przez Katarzynę Sawicką. Współpracuje z największymi zagranicznymi agencjami: IMG, Next, Elite i Woman. Gaga wypromowało m.in. Monikę Jac Jagaciak, jedną z najbardziej rozchwytywanych polskich modelek, która znalazła się w rankingu 50 top modelek na portalu models.com. Jac kilkakrotnie wystąpiła w pokazie Victoria’s Secret, a w 2015 jako pierwsza Polka dołączyła do grona Aniołków. Pracowała dla największych marek: Hermes, Calvin Klein, Chanel, Marc Jacobs, Valentino. Wśród innych świetnie rokujących modelek i modeli w agencji znajdują się, chociażby Hania Koczewska, Julie Borawska czy Paula Bułczyńska.

NEVA MODELS, Warszawa

To istniejąca od 2003 roku agencja założona przez Iwonę Kubiczak i Mateusza Rogenbuka. W gronie jej podopiecznych znajdują się takie nazwiska jak Kasia Oskard – ulubienica Gucci, Natalia Uliasz, która pojawiła się na okładce portugalskiego wydania Vogue’a, Kasia Smolińska, uczestniczka pierwszej polskiej edycji Top Model, rozbudowująca swoje portfolio w Tokio i Mediolanie czy szybko rozwijająca się Olena Kets. Na uwagę zasługuje także męska część reprezentantów agencji: będący w czołówce światowych modeli Adam Kaszewski, czy bliźniacy o charakterystycznej urodzie: Oskar i Kacper Grzelak.

AVANT MANAGEMENT, Warszawa

Avant Models jest oficjalnym partnerem programu Top Model i jedną z największych agencji modelingowych w Polsce. Powstała w 2005 roku, założona przez Małgorzatę Leitner. Ich gwiazdą jest m.in. Kasia Struss, ikona modelingu, która rozpoczęła współpracę z agencją w wieku 16 lat i już po kilku miesiącach szła w pokazach Miu Miu i Louis Vuitton podczas paryskiego tygodnia mody. Dotychczas pojawiła się aż 15 razy na okładkach magazynu Vogue! Wśród modelek znajdują się też Anna Jagodzińska, Karolina Pisarek, Magdalena Mielcarz, Sandra Kubicka czy model Patryk Grudowicz. Agencja oferuje także warsztaty dla dziewcząt, chcących zostać modelkami, na których odbywają się m.in. zajęcia z pozowania czy chodzenia po wybiegu.

SPECTO MODELS, Warszawa

Stosunkowo jeszcze młode, ale szybko rozwijające się Specto Models zostało założone w 2012 roku przez Tadeusza Matulę. To agencja, która ma dryg to odkrywania nowych twarzy o charyzmatycznych osobowościach. Dobrze rokujące modelki to Julia Śmigielska, Natalia Karabasz, Caro Niemiec, Krysia Ziółek, a także prężnie rozwijająca się Ania Augustynowicz, która ma na swoim koncie sesje zdjęciowe dla polskich marek: Local Heroes, Lana Nguyen czy Kas Kryst, a także ogólnopolską kampanię Reebok.

UNITED FOR MODELS, Warszawa

Agencja utworzona w 2010 roku przez Justynę Krysiak i Ewę Pawlonkę – Olszewską. W ostatnich latach United for Models wypromowało wiele znanych nazwisk: Adriannę Kościelną, Kasię Łysikowską czy Oliwię Wędzichę. Podopieczni agencji podbijają wybiegi na Fashion Weekach w Mediolanie i Lizbonie, a ich zdjęcia pojawiają się w kampaniach polskich (np. Weronika Kulas dla Kas Kryst) i zagranicznych oraz w najbardziej prestiżowych magazynach, jak Vogue, L’Officiel, Elle czy Marie Claire.

PANDA MODELS, Warszawa

To jedyna jak dotąd agencja reprezentująca wyłącznie męskich modeli. Panda Models zaczęła swoją działalność w 2010 roku, właścicielem jest Łukasz Stępień. Zawrotną karierę zrobił w niej Greg Nawrat – znajdujący się na liście 50 najlepszych modeli według portalu models.com i gwiazda kampanii Gucci, Anatol Modzelewski, okrzyknięty przez jedną z najbardziej interesujących twarzy, a także debiutujący Damian Gałkowski.

AMQ MODELS, Warszawa/Wrocław

AMQ Models to założona w 2003r. przez Pawła Kowalika. Agencja modeli i modelek, w której zdecydowaną większość „twarzy” stanowią mężczyźni. To właśnie w AMQ rozwinął swoje skrzydła Tomek Szałański, robiący karierę za granicą i współpracujący obecnie z kilkunastoma agencjami. Wsród modeli na uwagę zasługuje też Paweł Zmitrowicz, Piotr Pilch czy Bohdan Repeka. Jak mówi fotograf i założyciel agencji Paweł Kowalik mamy jasno określone kryteria przyjęcia do AMQ i są one bardzo surowe. Do Agencji przyjmujemy tylko najlepszych. Scouci skupiają się na odkrywaniu nietuzinkowych twarzy, osób o zarówno ciekawej urodzie, jak i osobowości.

AS MANAGEMENT, Kraków/Warszawa

Agencja, założona w 2012 roku przez Artura Siwca, ma swoje oddziały w Krakowie i w Warszawie. Reprezentuje modeli i modelów, m.in. Adriannę Daniel, Maksa Behra, Dominika Sadocha czy finalistów programu Top Model, Darię Zhalinę i Jakoba Kosela. Niekwestionowaną gwiazdą AS Management jest Julia Banaś, odkryta przez scouta agencji na szkolnym korytarzu. Modelka zaczęła karierę z przytupem: jej pierwsza sesja zdjęciowa odbyła się dla magazynu Interview, a pierwszą kampanię realizowała dla Gucci. Julia została wyróżniona m.in. jako Największy Talent Glamour 2015 oraz Modelka Roku 2016 Elle.

EC MANAGEMENT, Warszawa

EC Management zostało założone w 2012 roku przez Ewę Chmielę. Agencja prężnie się rozwija i stawia głównie na kontrakty zagraniczne. Wśród modelek zasługujących na uwagę znajdują się m.in. współpracująca z Céline i mająca na koncie kilkadziesiąt pokazów mody Ola Munik czy Karo Łączkowska, która wzięła udział w największej ilości pokazów w sezonie 2018/2019 spośród polskich modelek.

Autorka artykuło: Maja Lipiec

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Maya Hawke i jej marzycielski świat na albumie „MOSS”

Pierwszego dnia jesieni 2022 roku Maya Hawke podarowała swoim słuchaczom idealny soundtrack do podziwiania złotych…

13 godzin ago

Stylowe mścicielki w „Zróbmy zemstę” [recenzja]

16 września 2022 roku odbyła się premiera produkcji oryginalnej Netflix zatytułowanej „Zróbmy zemstę” – prawdziwej…

2 dni ago

Na czym polegają studia interaktywne?

Studenci wybierający naszą uczelnię i dostępne na WSB-NLU kierunki, mają możliwość studiowania w trybie niestacjonarnym,…

2 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Andrzej Stasiuk

Zbiór  „Grochów”, wydany ostatnio przez Czarne, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie wczesne książki Andrzeja Stasiuka,…

3 dni ago

TOP 10: Najlepsze polskie gry komputerowe

Polski rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej rozległy, niż można przypuszczać. Już od zamierzchłych lat…

3 dni ago

Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki... co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub…

4 dni ago