Najlepsze nieistniejące filmy

 

#1 Napoleon

reż: Stanley Kubrick

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Stanley Kubrick wpisał się w grono reżyserów, na których filmy ludzie wyczekują ze zniecierpliwieniem. Tak było w przypadku filmu „Napoleon”, opowiadającego o losach tytułowego bohatera. Główną rolę w filmie miał zagrać Jack Nicholson, co świadczyło o rozmachu produkcji.  Mimo gruntownych przygotowań i wielkich planów, pracę nad filmem zawieszono.

Fot.
Stanley Kubrick, Fot. bit.ly/1oASZPj

 

#2 Superman Lives

reż: Tim Burton

Filmów o Supermanie powstało już bardzo dużo. Czy warto zatem żałować, iż ta produkcja nie powstała? Zdecydowanie tak! Reżyserią miał się zająć król kreacji i wszystkiego co odrealnione, Tim Burton. Fabuła miała traktować o Supermenie, w którego wcielić miał się niezastąpiony Nicholas Cage. Historia jest nawiązaniem do komiksu „The Death of Superman”.

 

tim
Tim Burton, Fot. bit.ly/1qaZq2n

 

#3 Story of Your Life
aut. Eric Heisserer

Ten film byłby zdecydowanie gratką dla fanów teorii, iż we wszechświecie nie żyjemy sami. Scenariusz opowiada o inwazji Obcych na naszą planetę. Przydatna okazuje się kobieta, która zatrudniona przez wojsko, podejmuje wyzwanie nawiązania kontaktu z przybyszami z kosmosu. Konsekwencje okazują się być o wiele poważniejsze, niż specjalistka od języków przypuszczała.

 

Eric Heisserer
Eric Heisserer (po lewej), Fot. bit.ly/1qBb3ve

 

#4 The Imitation Game

aut. Graham Moore

Graham Moore to jeden z młodych talentów światowego kina. Ta produkcja miała pokazać ludzkości jego wybitny talent. Chciał nakręcić historię Alana Turinga, który podczas II Wojny Światowej, rozszyfrował kod Enigmy. Po oskarżeniach tytułowego bohatera o preferencje homoseksualne, popełnił on samobójstwo.

 

Graham Moore
Graham Moore, Fot. bit.ly/1rc4bIA

 

#5 A Monster Calls
aut. Patrick Ness

Śmierć bliskiej osoby nigdy nie jest łatwa. Patrick Ness zdecydował się jednak na scenariusz o takiej właśnie tematyce. Chciał opowiedzieć historię chłopca, którego matka zachorowała na nieuleczalną i śmiertelną chorobę. W ciężkich chwilach,  zaczynają pomagać mu wizje potwora, który pomaga mu  przezwyciężyć smutek i strach.

 

Fot. http://bit.ly/1mFep10
Patrick Ness, Fot. http://bit.ly/1mFep10

 

 

Tekst | Przemek Dankowski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News