Najlepsze filmy o wilkołakach ? – TOP 7

Najlepsze filmy o wilkołakach – TOP 7
Kadr z filmu „Zdjęcia Ginger”.

Pojawiają się, gdy na nocnym niebie lśni księżyc w pełni, mają kły i pazury – wilkołaki. Zbliża się Halloween, więc prezentujemy najlepsze filmy o wilkołakach!

1. Zdjęcia Ginger (2000) reż. John Fawcett

„Zdjęcia Ginger” to jeden z najbardziej niedocenionych horrorów. To nie tylko mocne kino grozy, ale i film pięknie obrazujący siostrzane relacje. Jeśli uwielbiacie filmy o wilkołakach, będzie to dla Was niezapomniany seans.

Dwie, nierozłączne siostry fascynują się śmiercią i robią sobie zdjęcia, na których udają martwe. Pewnej księżycowej nocy, dziewczyny wybierają się do lasu, by zemścić się na jednej z dziewczyn ze szkoły. Wtedy Ginger (Katharine Isabelle) zostaje pogryziona przez wilka. Po kilku dniach z jej ciałem dzieje się coś dziwnego. Brigitte za wszelką cenę próbuje uratować siostrę przed klątwą zmieniającą ją w wilkołaka. Czy uda jej się ocalić najbliższą osobę?

Jeśli pokochacie „Zdjęcia Ginger” z pewnością powinniście poznać kolejne części! „Zdjęcia Ginger II” i „Zdjęcia Ginger III: Początek” to filmy o wilkołakach domykające trylogię o Ginger oraz Brigitte.

2. Srebrna kula (1985) reż. Daniel Attias

Adaptacja książki „Rok wilkołaka” Stephena Kinga, do której scenariusz napisał Król Horrorów we własnej osobie! To klimatyczny film grozy z elementami komedii. Fantastyczna fabuła oraz świetne postaci. Jeśli lubicie filmy o wilkołakach to pozycja obowiązkowa!


HIRO Technologia. Porównanie Sonos ACE i AirPods Max.

W małym amerykańskim miasteczku popełniane są straszne zbrodnie. Tajemnicy morderca jest nieuchwytny i bezkarnie terroryzuje miasto. Szeryf jest bezsilny. Jedynie młody chłopiec poruszający się na wózku inwalidzkim zdaje sobie sprawę, że to sprawka wilkołaka. Gdy odkrywa prawdę angażuje wujka i siostrę do pomocy w zdemaskowaniu i poskromieniu bestii.

W rolach głównych: Corey Haim, Everett McGill, Gary Busey, Megan Follows i Terry O’Quinn.

3. Przeklęta (2005) reż. Wes Craven

Genialny horror komediowy twórcy filmów takich jak „Krzyk” i „Koszmar z ulicy Wiązów”.

Rodzeństwo – Ellie (Christina Ricci) i Jimmy (Jesse Eisenberg) – pewnej księżycowej nocy jadą słynną Mulholland Drive, gdy ich samochód bohaterów uderza w niezidentyfikowaną postać. Doprowadza to do zderzenia z innym samochodem. Ellie i Jimmy usiłują pomóc kobiecie i wyciągnąć ranną z rozbitego auta. Ale w tym momencie znów do akcji wkracza włochata postać. Rodzeństwo zostaje przez nią pogryzione, a kobieta z wypadku rozszarpana na strzępy.

W następnych dniach bohaterowie zaczynają doświadczać dziwnych zmian. Oboje czują przypływ nadludzkiej siły, wyostrza się im węch i słuch, a otoczenie zaczyna postrzegać ich jako wyjątkowo atrakcyjnych. Wydawałby się, że z tego typu darów należy się cieszyć, ale kiedy Jimmy zaczyna zgłębiać tajemnicę, szybko odkrywa, że wraz z siostrą został najprawdopodobniej zaatakowany przez wilkołaka, który wciąż ich ściga…

4. Amerykański wilkołak w Londynie (1981) reż. John Landis

Klasyka gatunku ze świetnymi i niezwykle dopracowanymi efektami specjalnymi. W rolach głównych: Griffin Dunne, Jenny Agutter i David Naughton. Właśnie ten film zainspirował teledysk do „Thriller” (1993) Michaela Jacksona.

Dwóch amerykańskich studentów udaje się na wycieczkę po Anglii. Trafiają do odludnego miasteczka, w którym mieszkańcy wydają się skryci, przerażeni i zniechęcają ich do dalszej drogi. Kontynuując wyprawę zostają zaatakowani przez wilkołaka. Jeden z nich ginie, drugi zostaje trafia do szpitala po tym jak zabija wilkołaka. Bestia powraca do ludzkiej formy, a lokalna ludność próbuje wszystko wyprzeć. W szpitalu, ocalały student śni koszmary na jawie. Dowiaduje się z nich, że jest zmuszony pomóc zamordowanemu przyjacielowi, który jako ofiara wilkołaka utknął między światami… Musi także uważać na zbliżającą się pełnię księżyca…

Osoby, które lubią tego rodzaju filmy o wilkołakach może zainteresować „Amerykański wilkołak w Paryżu” z 1997 roku.

5. Przygody młodego wilkołaka (2020) reż. Martin Krejcí

Film przygodowy – baśń osadzona w realistycznym świecie, w którym spotkacie wilkołaka, syrenę i dziewczynę-pirata. W produkcji wystąpili: Jaeden Martell, Sophie Giannamore, Eve Hewson, Chloë Sevigny oraz Chris Messina.

13-letni Paul cierpi na chorobę, która powoduje u niego nadmierny wzrost włosów na całej twarzy i ciele, przez co nazywany jest chłopcem-wilkiem. Po katastrofalnej w skutkach wycieczce do wesołego miasteczka, chłopak postanawia wyruszyć na poszukiwania matki, która porzuciła go po urodzeniu. W drodze spotyka wiele niezwykłych postaci, w tym dwie outsiderki: Aristianę, o pięknym głosie i jednooką Rose. Przy ich boku czuje się akceptowany i wspierany. Gdy Paul i jego towarzysze wyruszają dalej, są ścigani na dwóch frontach: po pierwsze przez złowrogiego pana Silka oraz ojca Paula. Jak zakończą się przygody młodego wilkołaka?

6. Nastoletni wilkołak (1985) reż. Rod Daniel

Jeden z najciekawszych młodzieżowych filmów o wilkołakach. W rolach głównych: Michael J. Fox, Jerry Levine, Susan Ursitti, James Hampton i Matt Adler.

Scott to mało popularny uczeń liceum grający w zawsze przegrywającej drużynie koszykówki. Rozpaczliwie stara się o względy najładniejszej dziewczyny w szkole, która wydaje się go nie dostrzegać. Wszystko się zmienia, kiedy podczas imprezy w czasie pełni księżyca przeistacza się w wilkołaka. Nagle Scott staje się najbardziej znaną i lubianą osobą w mieście, wygrywa wszystkie mecze, jest akceptowany. Mimo wszystko bohater zaczyna tęsknić za normalnością.

Osoby, które lubią tego typu filmy o wilkołakach może zainteresować kontynuacja z 1987 roku, czyli „Nastoletni wilkołak dwa”.

7. Lunatycy (1992) reż. Mick Garris

Przezabawny horror nakręcony na podstawie pomysłu jak i scenariusza Stephena Kinga. W filmie wystąpiła Mädchen Amick znana widzom jako Shelly z „Miasteczka Twin Peaks”. W pozostałych rolach: Brian Krause, Alice Krige, Mark Hamill, Ron Perlman i Stephen King.

Produkcja jakościowo co prawda mogła by być lepsza, jednak wszystkie elementy takie jak lekko niedopracowana charakteryzacja czy słabsze efekty specjalne bardzo pozytywnie wpływają na odbiór i dodają komizmu poszczególnym scenom rozładowując napięcie wywołane grozą. Na plus są również role drugoplanowe – zwłaszcza policjanta i dozorcy cmentarza! Jeśli wspominamy filmy o wilkołakach to ten z pewnością warto zobaczyć.

Charles Brandy oraz jego matka nie są zwyczajni. Nazywają siebie lunatykami. To wygłodniałe i potworne wilkołaki, które tylko czyhają na nowe ofiary. Żywią się strachem, w ich żyłach płynie ludzka i kocia krew, a siły życiowe czerpią z młodych dziewic. Na swoją kolejną ofiarę wybierają nastoletnią Tanyę. Okazuje się, że dziewczyna nie jest tak naiwna i staje się nadzieją ludzkości na pokonanie krwiożerczych bestii.

Tekst: M. M.

Zobacz też: Najlepsze filmy o wampirach – TOP 10

Najlepsze filmy o wampirach – TOP 10

5/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News