Najlepsi stand-uperzy w Polsce

najlepsi stand-uperzy

Nie można zaprzeczyć, że stand-up jest w Polsce coraz bardziej popularny. Wszystko zaczęło się nieco ponad dekadę temu, a obecnie obserwujemy stały rozwój tej formy rozrywki. W związku z tym warto zorientować się, jacy są obecnie najlepsi stand-uperzy w Polsce.

Pod uwagę bierzemy nie tylko liczbę wyświetleń na YouTubie czy fanów na Facebooku, ale również umiejętności, kreatywność czy charyzmę. Warto wiedzieć, że na polskiej scenie w ostatnim czasie pojawiło się mnóstwo interesujących nazwisk – nie tylko Rafał Pacześ czy Mateusz Socha są godni uwagi.

Paulina Potocka

Zacznijmy powoli. I to bardzo powoli. Paulina Potocka uprawia tak zwaną slow comedy; na scenie jest flegmatyczna, nigdzie się nie spieszy i praktycznie się nie porusza po scenie. Raczy nas przy tym pozornie zwyczajnymi historiami ze swojego życia, które jednak potrafią zaskoczyć swoim absurdem.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Paulina Potocka to jedna z najbardziej doświadczonych polskich stand-uperek, która w ostatnim czasie wyprzedaje coraz więcej biletów na swoje wydarzenia. Zapracowała na to kilkuletnim doświadczeniem oraz niebanalną komedią – pozornie zwykłą i nie wyróżniającą się, jednak dzięki osobowości scenicznej zamienionej w istne złoto.

Piotr Szumowski

Jeden z tych ludzi, którzy wydają ci się głupkami, ale okazują się naprawdę łebskimi osobami. Taki jest właśnie Szumowski – gość, który pod osobowością sceniczną nierozgarniętego półgłówka przemyca nie tylko genialne gry słowne, ale i przemyślenia, których równie dobrze można oczekiwać na prelekcjach socjologów czy filozofów.

Szumowski jest znakomity techniczne jeśli chodzi o pisanie żartów, jak również w kwestii ich podania. Doskonale operuje swoją postawą, głosem i ekspresją, dzięki czemu na jego występach nie można się nudzić. Do tego przemierzył cały świat, występując w kilkunastu krajach w trzech różnych językach i wydał książkę na ten temat (Komik dookoła świata).

Tomasz Boras Borkowski

Prawdziwa stara szkoła. Jeden z najstarszych stand-uperów w Polsce, który swoje doświadczenie, zgorzknienie i frustracje pozostawia na scenie przy pomocy krótkich, nieco mrocznych żartów. Kiedy oglądasz jego występ, widzisz dojrzałego faceta, niedoskonałego ojca i męża, który jest przy okazji bardzo świadomy siebie i swoich ułomności.

Na jego występach z pewnością będą najlepiej bawić się osoby zbliżone do jego wieku, gdyż z łatwością utożsamią się ze spojrzeniem na świat Borasa. W ostatnim czasie, po dłuższej przerwie, wrócił do regularnego grania, więc nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić do zobaczenia go na żywo.

Bartosz Zalewski

Niekwestionowany mistrz abstrakcji, król absurdu, cesarz niedorzeczności, który zaprasza do swojego świata za pomocą luźnych skojarzeń, głupkowatych gier słownych i nierealnych historii. Ponad dziesięć lat stażu na scenie pozwoliło na wypracowanie stylu, który jest niemożliwy do podrobienia przez kogokolwiek.

Zalewski jest jedyny w swoim rodzaju. To nie tylko wybitny komik, ale i niezwykle błyskotliwa persona, której nie zawsze się rozumie, ale zawsze się szanuje.

Mieszko Minkiewicz

Nerd, polonista, przykładny rodzic, wróg partii rządzącej, gitarzysta, okularnik, nosiciel niemal już kultowej skórzanej kurtki… a to tylko kilka określeń, które pasują do Mieszka. Jest to bez wątpienia barwny człowiek i komik, który opowiada o codzienności w prosty, ale przystępny sposób, zmuszając nie tylko do śmiechu, ale i pewnych refleksji, szczególnie w temacie rodzicielstwa czy polityki.

Cezary Ponttefski

Cezary proponuje komedię, która może spodobać się szczególnie nieco młodszej publiczności – ze względu na liczne nawiązania do klasyków internetowych memów oraz archetypów czy stereotypów postaci. Liczne gry słowne, odwołania do popkultury i łamanie komediowych schematów to tylko niektóre narzędzia, dzięki którym na przestrzeni ostatnich lat popularność Ponttefskiego znacznie urosła.

Zobacz także: Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2023

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2023

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News