Najkrótszy na świecie test IQ składa się z trzech pytań. Czy odpowiecie poprawnie?

Ręka pisząca po tablicy

Jeśli chcecie wiedzieć, czy posiadacie tak zwany tęgi umysł, ale przerasta was wizja wypełniania długiego testu, znaleźliśmy dla was alternatywę!

Test świadomego myślenia składa się z trzech pytań i został stworzony przez psychologa Shane’a Fredericka, który w 2003 roku przeprowadził pilotażowe badania na grupie ponad 3 tysięcy studentów z 35 różnych kierunków. Odkrył wówczas, że tylko 17% z nich, odpowiedziało poprawnie na wszystkie 3 pytania. To pocieszająca informacja, zanim wypełnicie go sami i stwierdzicie, że może lepiej pozostać przy testach z cyklu: jaką pizzą jesteś?

Na łamach The Journal of Economic Perspective, psycholog wyjaśnił, że do testu zostały wybrane tylko te 3 konkretne pytania, ponieważ, jak zauważył, większość ludzi od razu odpowiada na nie źle. A oto one:

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


  1. Jeśli 5 maszyn w ciągu 5 minut produkuje 5 urządzeń, to ile czasu zajmie 100 maszynom zrobienie 100 urządzeń?
  2. Na stawie rozrasta się kępa lilii wodnych. Codziennie kępa staje się dwukrotnie większa. Jeśli zarośnięcie całego stawu zajmie liliom 48 dni, to ile dni potrzeba, żeby zarosły połowę stawu?
  3. Ołówek i pióro razem kosztują 1,10 zł. Pióro jest o 1 zł droższe od ołówka. Ile kosztuje ołówek?

Chociaż pytania pozornie nie wydają się trudne, to świadomość, że są one stworzone tak, by wywołać w naszym umyśle impulsywne, błędne odpowiedzi, sprawia, że zaczynamy wątpić, czy nasze odpowiedzi są na pewno poprawne.

Aby poznać poprawne odpowiedzi, kliknijcie czarny prostokąt poniżej — tylko bez oszukiwania!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News