Najdłuższe seriale ever

#1. „Guiding Light”

 Laureat pierwszego miejsca, ze względu na swoje osiągnięcia, znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa. Mowa tu o serialu „Guiding Light”, który swe początki miał w radiu, a nie w telewizji. Serial zadebiutował w 1937 roku na antenie NBC w Stanach Zjednoczonych. Okazał się sporym sukcesem dlatego też w 1952 roku postanowiono go przenieść na ekran. Po ponad 72 latach produkcji, z powodu niskiej oglądalności, został zdjęty z anteny. Teraz najważniejsze. W sumie nagrano i nakręcono ponad 18 tys. odcinków serialu! Produkcja ta zdecydowanie połączyła wiele pokoleń Amerykanów, którzy nadal mają nadzieję, że losy rodziny Bauerów, Spauldingów, Marlerów i wielu innych, powrócą na ekran.

1
ti.me/VpwPrM

 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 

 

#2. „As the World Turns”

 Kolejna opera mydlana, która została wyprodukowana przez stację CBS w Stanach Zjednoczonych. Jej premiera odbyła się w 1956 roku. Wyprodukowano prawie 14 tys. odcinków! Co ważniejsze, serial okazał się być dużym hitem. Przez ponad 20 lat, wśród seriali z pasma daytime, miał najwyższą oglądalność. Również on doczekał się zapisu w Księdze Rekordów Guinnessa, a to za sprawą Helen Wagner, która grała Nancy Hughes przez ponad 50 lat. Serial opowiadający o perypetiach mieszkańców miasteczka Oakdale, został zdjęty z anteny 17 września 2010 roku.

2
bit.ly/1t1C6TC

 

 

 

 #3. „Szpital miejski”

Okazuje się, że Stany Zjednoczone są mistrzami w produkcji oper mydlanych. Serial produkcji ABC  powstał w 1963 roku. Należy dodać, że jego emisja trwa nadal. Aktualna liczba odcinków to ponad 13 tys! Czym „Szpital miejski” zaciekawił widzów? Okazuje się, że fabułą. Pokazanie widzom życia pracowników szpitala znajdującego się w Port Charles, okazało się dużym sukcesem. Produkcja serialu nie może narzekać na brak widzów. Z zaciekawieniem operę mydlaną oglądali również Polacy, którzy mieli okazje śledzić losy głównych bohaterów na kanale telewizji Polsat.

gh03
http://www.rdanderson.com/film/gh/gh03.jpg

 

 

 

#4. „Coronation Street”

 Jeżeli chodzi o brytyjskie seriale, to zdecydowanie jednym z najdłuższych okazał się „Coronation Street”, którego produkcją zajęła się stacja ITV. Pierwszy epizod został wyemitowany 9 grudnia 1960 roku. Ilość jego odcinków sięga 8,5 tys i wciąż jest emitowany. Kto wie, być może serial przebije kiedyś swoje amerykańskie odpowiedniki. Ta opera mydlana podbiła serca widzów, którzy nadal bardzo chętnie oglądają perypetie mieszkańców Coronation Street w Manchesterze. Należy dodać, że serial nadawany był również w Polsce, gdzie emitowała go stacja TVP Regionalna.

4
bit.ly/1uWmn7M

 

 

 

#5. „Klan”

 W tym rankingu nie mogło zabraknąć również jednego z najpopularniejszych i najdłuższych polskich seriali. Jest nim oczywiście „Klan”! Emitowany od września 1997 roku, na swoim koncie ma już ponad 2,5 tys. odcinków. Opera mydlana opowiada o losach kilkupokoleniowej rodziny Lubiczów, na której czele stoją Maria i Władysław. Chyba nikomu nie trzeba przypominać, jak wielką popularnością cieszy się ta produkcja. Serial, mimo takiej samej ilości fanów jak i krytyków, wpisał się w historię polskiej telewizji.

5
bit.ly/VrDm4X

 

 

 

 

TEKST |  Przemek Dankowski

 

 

 

 

 

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News