Najbogatsi ludzie na świecie – poznaj miliarderów z okładek Forbesa

Forbes od wielu lat publikuje listy najbogatszych ludzi na świecie. Choć oszacowanie majątku czasami sprawia trudności, to informacje przekazywane przez amerykański magazyn są uznawane za pewne źródło informacji. W tym roku pojawiło się 35. zestawienie z rekordową liczbą miliarderów. Jak widać, ogólnoświatowa pandemia nie przeszkodziła najbogatszym w pomnożeniu swojego majątku.  

Najbogatsi ludzie na świecie trafiają na listę, przedstawiającą ich sytuację majątkową, z uwzględnieniem cen giełdowych aktywów oraz kursów walutowych. Wyceniane są różne aktywa – firmy prywatne, nieruchomości, dzieła sztuki itd. Aby pojawić się na liście trzeba zgromadzić majątek o wartości 1 mld dol. na osobę. Do rankingu trafiają osoby indywidualne, jednak gdy nie jest jasne, jak przebiega podział majątku, umieszcza się razem rodzeństwo lub pary. Jeżeli dana osoba jest założycielem biznesu lub twórcą fortuny, to w jej aktywa włącza się także aktywa należące do partnerów i dzieci. Twórcy rankingu nie chcą wiedzieć, ile wynosi prywatny majątek miliarderów, nawet jeśli niektórzy dostarczają takie dane. W przypadku niewystarczającej dokumentacji stosowane jest dyskonto. 

Kto jest najbogatszym człowiekiem na Ziemi? 

Pierwsze miejsce na liście najbogatszych ponownie zajął Jeff Bezos, założyciel Amazona, którego majątek wyceniono na 177 miliardów dolarów. Na miejscu drugim plasuje się twórca PayPal, Tesli oraz SpaceX, czyli Elon Musk, wart 151 mld dol. “Wielką trójkę” zamyka prezes LVHM (Louis Vuitton Moët Hennessy) Bernard Arnault wraz ze swoją rodziną. Arnault z majątkiem wycenianym na 150 mld dol. jest najbogatszym Europejczykiem. Tuż za nim uplasował się Bill Gates (124 mld dol.) i Mark Zuckerberg (97 mld dol.).

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


1Najbogatsi ludzie na swiecie poznaj miliarderow z okladek Forbesa Najbogatsi ludzie na świecie - poznaj miliarderów z okładek Forbesa
Od lewej: Jeff Bezos, Elon Musk, Bernard Arnault

Najbogatsi Polacy 

W rankingu pojawiło się 7 polskich nazwisk – Michał Sołowow, Jerzy Starak, Tomasz Biernacki, Zygmunt Solorz, Dominika Kulczyk, Rafał Brzoska i Zbigniew Juroszek z rodziną. Spośród nich wyróżnił się Sołowow, zajmujący 727 miejsce. Najbogatszy Polak posiada majątek szacowany na 4 mld dol., jest biznesmenem, inwestorem i kierowcą rajdowym. Jego grupa przemysłowa jest największym producentem styropianu w Europie, drugim co do wielkości producentem kafelków i największym na świecie wytwórcą desek podłogowych. Jest właścicielem lub znaczącym udziałowcem w takich spółkach jak Cersanit, Komfort czy GETCAR. 

Ilu jest miliarderów na świecie? 

35. Edycja listy magazynu Forbes jest listą rekordową. W rankingu znalazło się aż 2755 osób, czyli o 660 więcej niż w poprzednim roku. Łączny majątek najbogatszych zwiększył się o 5 bilionów dolarów, a wszystkie osoby z listy są “warte” 13,1 bln dol.

Kto jest najmłodszym miliarderem na świecie? 

W tym roku 106 osób z listy ma mniej niż 40 lat. Najmłodszy z nich to Kevin David Lehmann z Niemiec, który otrzymał od ojca, Guenthera Lehmanna, udziały w sieci drogerii dm-drogerie markt. Dzięki temu K. D. Lehmann zajął 925 miejsce.  

Najbogatsi ludzie na swiecie poznaj miliarderow z okladek Forbesa4 Najbogatsi ludzie na świecie - poznaj miliarderów z okładek Forbesa
Austin Russell

Jednak najnowszym i najmłodszym miliarderem, który samodzielnie zgromadził olbrzymi majątek, jest 26-letni Amerykanin Austin Russell. Założył firmę Luminar Technologies, produkującą czujniki samochodowe. Dla tego biznesu rzucił studia na Uniwersytecie Stanforda i, jak widać, było warto, ponieważ jego majątek do 2,4 mld dol.  

Najbogatsza kobieta na Ziemi 

Francoise Bettencourt Meyers (wraz z rodziną) od 2017 roku pozostaje najbogatszą kobietą na świecie. Główna udziałowczyni kosmetycznego koncernu L’Oreal zajęła 12. miejsce z majątkiem wartym 73,6 mld dol. 

Zobacz też: https://hiro.pl/viaplay-skandynawska-platforma-streamingowa-juz-w-polsce/

Viaplay – skandynawska platforma streamingowa już w Polsce

Tekst: Aleksandra Oleksiuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News