Najbardziej oczekiwany debiut roku! BARANOVSKI zapowiada album „Zbiór”

Mężczyzna w czerwonej koszuli oparty o przyczepę kempingową

Pytania o płytowy debiut BARANOVSKIEGO krążyły już od dawna. Pamiętacie, jak rok temu radiowy eter podbiły single Dym i Luźno?

Zniecierpliwienie oczekiwaniem na informacje o debiutanckim krążku dodatkowo podgrzewały kolejne single – tytułowy Zbiór oraz Czułe miejsce. Teraz nareszcie mamy potwierdzone informacje dotyczące debiutanckiego albumu BARANOVSKIEGO.

Płyta zatytułowana Zbiór będzie zwieńczeniem długoletniej pracy BARANOVSKIEGO nad materiałem idealnym, który w pełnej krasie prezentuje jego umiejętności jako autora piosenek, wokalisty i producenta.


BARANOVSKI sam przyznaje, że choć napisał już mnóstwo piosenek to potrzebował czasu, aby pozbyć się wszelkich kompleksów i zyskać przekonanie co do słuszności obranej drogi. Sukcesy pierwszych singli pomogły mu wzmocnić pewność siebie jako artysty i dopracować ten materiał tak, jak go sobie wymarzył.

Zbiór to 10 przebojowych piosenek zaśpiewanych po polsku, w których zamiłowanie do klasycznego songwritingu zderza się z odpowiednio nowoczesnym brzmieniem. Uniwersalna produkcja nie zakrywa jednak swojskości i lokalnego sznytu, jaki ma w sobie ten album.

Na Zbiorze znajdą się wszystkie dotychczasowe single BARANOVSKIEGO oraz upublicznione wcześniej piosenki Hey i Mamo, acz ta ostatnia nagrana została w zupełnie nowej, bardziej minimalistycznej aranżacji. Za produkcję muzyczną płyty odpowiadają sam BARANOVSKI oraz znany z szeregów grupy XXANAXX Michał Wasilewski alias Atari Wu.

Płyta jest już dostępne w pre-orderze i możecie ją zamówić tutaj.

ZBIÓR Najbardziej oczekiwany debiut roku! BARANOVSKI zapowiada album „Zbiór”

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News