Najbardziej kontrowersyjne kampanie reklamowe ?

Fotografia kolorowa przedstawiająca dziewczynę leżącą w białej pościeli

Świat mody żywi się skandalem. Im większy, tym więcej zysków dla marki. Nic więc dziwnego, że koncerny modowe oraz projektanci prześcigają się w kontrowersjach. Przedstawiamy Wam 5 najbardziej kontrowersyjnych kampanii, jakie ujrzały światło dzienne.

Sisley

Sisley jest ekspertem w kontrowersyjnych reklamach. W 2007 roku wypuścił kampanię Fashion Junkie, która wzbudziła wiele sensacji. Modelki w jednoznaczny sposób wciągają ubrania rozłożone na stole.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Fotografia reklamowa. Kampania marki Sisley pod tytułem Fashion Junkie. Na zdjęciu widać dwie modelki pochylające się nad stołem i wciągające rozłożoną białą sukienkę imitującą kokainę.

United Colors of Benetton

Benetton to kolejna marka, która specjalizuje się w wywoływaniu skandali. Pisaliśmy już o fotografie, który bardzo często tworzył ich kontrowersyjne kampanie – Najbardziej kontrowersyjni fotografowie mody. Warto prześledzić historię marki, gdyż nie ma dla niej tematów tabu.

Fotografia reklamowa marki Benetton. Na zdjęciu widać całujących się mężczyzn, jeden czarnoskóry, a drogi biały o czarnych włosach - prezydenci.

Fotografia reklamowa marki Benetton. Na zdjęciu widać trzy ludzkie serca po kolei podpisane - white, black, yellow.

American Appareal

American Appareal nie przebiera w środkach. Wiele kampanii spod logo tej marki nie obeszło się bez echa. Od kampanii, na której widzimy modelkę pozująca toples i napis Made in Bangladesh po kampanię, w której dziewczyny pozują w niewybrednych pozach.

Fotografia reklamowa marki American Appareal. Na zdjęciu widać młodą dzieczynę stojącą topless, trzymającą ręce w kieszeniach niebieskich jeansów i napis Made in Bangladesh.
Calvin Klein

Calvin Klein często wykorzystuje półnagich modeli i modelki w reklamach swojej bielizny. Nikogo już to nie dziwi, a wręcz każdy czeka, trochę z utęsknieniem, na nową twarz marki. Jednak Calvin poszedł o krok za daleko w roku 1999, kiedy na zdjęciu w kultowej bieliźnie pokazano dzieci.

Dwie czarno-białe fotografie reklamowe marki Calvin Klein. Na zdjęciach w bieliźnie widac dzieci. Po lewej stronie dwóch chłopców trzymających uniesione, splecione ręce, a po prawej dwie skaczące dziewczynki trzymające się za ręce.

Versace

Jesienią 2016 roku Versace wypuściło kampanię z Gigi Hadid spacerującą z partnerem i dwójką dzieci. Sielankowy obrazek legł w gruzach po komentarzach w social mediach. W tamtym czasie Gigi skończyła 21 lat, co oznacza, że starsze dziecko urodziłaby, mając 14 lat. Wizja nastoletniej ciąży nie spodobała się odbiorcom kampanii.

Fotografia reklamowa marki Versace. Na zdjęciu widać kobietę, blondynkę oraz czarnoskórego mężczyznę oraz dwójkę dzieci - jedno w wózku spacerowym.

Tekst: Kate Bee

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News