Na mroźne dni przychodzimy z 5 utworami, które rozgrzeją was w ponure wieczory

kolorowa pustynia, kot, palma, odcięta głowa

Muzyka potrafi często wywoływać w nas rollercoaster emocji, od uczucia dogłębnego spełnienia po nieuzasadnioną rozpacz. Zabiera nas w krainy marzeń i odległe wspomnienia.

Jednak w ten niekoniecznie dający się lubić okres zimowej melancholii i niedoboru witaminy D, postaramy zabrać się was na krótką wycieczkę dźwiękami do krainy słońca i przydługich kalifornijskich autostrad.

Requin Chagrin – Sémaphore

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Requin Chagrin młoda czteroosobowa formacja z Francji parę dni temu zaprezentowała swój nowy singiel sémaphore z nadchodzącego albumu, który ma ukazać się już 25 stycznia. Brzmienie zespołu obraca się w stylistyce melancholijnego surf–popu, który na pewno przeniesie was w stan westchnień przy zachodzącym słońcu. Teledysk do sémaphore wyreżyserowany przez Marion Brunetto & Simon Noizat, może być gratką dla fanów Xaviera Dolana wpisując się idealnie w jego stylistykę.

ODIE – Story

I see myself as an analouge artist in a digital age mówi o sobie 21-letni artysta. Muzyka ODIEGO to połączenie klasycznego R&B i soulu z domieszką świeżej subtelnej melodii. Słuchając utworów Odiego na myśl przychodzi od razu twórczość Franka Ocean i Kida Cudi. Jaka sam zresztą wspominał inspirują go tacy artyści jak Fela Kuti, Sunny Adé, Kid Cudi, czy Coldplay. Jego debiutancki album Analouge ukazał się w kwietniu 2018 roku a jego próbkę możecie usłyszeć klikając w poniższy utwór Story.

Still Woozy – Habit

Kalifornijski artysta pod koniec 2018 roku zaprezentował nam przyjemne połączenie R&B, Funku i muzyki elektronicznej w swoim nowym singlu Habit. Still Woozy aka Sven Gamsky swoją karierę zaczął w 2017 roku ze swoim Goodie Bag po drodze wypuszczając jeszcze parę singli. Artysta na swoim koncie nie ma żadnego pełnego albumu i pewnie będziemy musieli na niego jeszcze trochę poczekać. Na razie zostaje nam włączyć Habit głośno na słuchawkach i przenieść się na parę minut na ulice słonecznej Kalifornii.

KOTA The Friend — Chicago Diner

KOTA The Friend to nowojorski muzyk pochodzący ze śródmieścia Brooklynu. Już jako ośmiolatek zaczął interesować się muzyką, w szkole grał na trąbce i sam nauczył się grać na pianinie i gitarze. Dorastał przy muzyce R&B, Soulu, Jazzu i Hip Hopu. Inspirował się artystami takimi jak The Beatles, J Dilla, Pink Floyd, Jimi Hendrix czy Bob Dylan jednak w późniejszym okresie zaczął interesować się bardziej Hip Hopem. KOTA to wszystko, czego potrzebujemy jadąc w długą przejażdżkę samochodem, gubiąc się beztrosko otoczeni pięknymi widokami.

Easy Life – Temporary Love Part 1 & 2

Niech nie zwiedzie was ta mała liczba wyświetleń na youtubie. Temporary love Part 1&2 wydane w grudniu 2018 roku przez Easy Life to przyjemne połączenie R&B i popu, które przypomina o beztroskich letnich wieczorach. Utwory niestety mają jedną nieznośną wadę słucha się ich tak dobrze, że ciężko jest ich nie zapętlić na odtwarzaczu.

Tekst: Monika Zaliwska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News