Na Kole Podbiegunowym powstanie najbardziej przyjazny środowisku hotel

Okrągły budynek hotelu postawiony na wodzie

Zbudowanie hotelu u podnóża lodowca, tuż nad kołem podbiegunowym to jedna rzecz, ale zbudowanie hotelu, który będzie w stu procentach wpisywał się w nurt ekologiczny, to rzecz druga. Przed Wami hotel, który będzie połączeniem tych obu kwestii!

Norwescy architekci stworzyli projekt hotelu Svart – budynku w kształcie koła, którego nazwa jest ukłonem w stronę lodowców Svartisen. Okrągły kształt to inspiracja zaczerpnięta z tradycyjnego norweskiego sprzętu wędkarskiego z naciskiem na obecność naturalnego drewna i minimalizm. Przytulne i ciepło oświetlone pokoje mają przypominać tradycyjne chatki norweskich wędkarzy.

norway sustainable svart hotel snohetta 3 Na Kole Podbiegunowym powstanie najbardziej przyjazny środowisku hotel

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Cały hotel będzie opierał się na drewnianych słupach odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu też, słupy zapewniają, że budynek fizycznie pozostawi minimalny ślad w nieskazitelnej naturze tamtejszych okolic.

Ale w jaki sposób Svart rzeczywiście będzie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla? Jak mówią twórcy projektu, hotel będzie zużywał 85% energii mniej w porównaniu do współczesnych hoteli. Będzie wyposażony w urządzenia i mechanizmy umożliwiające produkcję własnej energii, dzięki czemu zostawi niewielki ślad dwutlenku węgla w tak delikatnym ekosystemie, jaki jest na Arktyce.

Budowa hotelu została rozpoczęta i zgodnie z planem budynek zostanie otwarty dla gości w 2021 roku.

norway sustainable svart hotel snohetta 2 Na Kole Podbiegunowym powstanie najbardziej przyjazny środowisku hotel

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News