Na ich przygodach wychowało się niejedno pokolenie. Kajko i Kokosz powracają w nowym komiksie

Dwóch komiksowych bohaterów

Pierwszy pasek z przygodami Kajko i Kokosza autorstwa Janusza Christy ukazał się w 1972 roku na łamach Wieczoru Wybrzeża.

Tytułowi bohaterowie – Kajko i Kokosz to dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła. Kajko jest niski, niezwykle inteligentny i cechuje się ponadprzeciętną odwagą. Potrafi władać mieczem i strzelać z łuku. Kokosz z kolei to łysy i tęgi przyjaciel Kajko. Lubi dobrze zjeść – o co czasami kłóci się ze swoim przyjacielem. Kokosz w tym duecie jest tym bojącym, nieco tchórzliwym, a nawet przesądnym. Przez swoją tendencję do kompulsywnego jedzenia i picia często kosztuje eliksiry i napoje, których nie wolno próbować.

Kajko i Kokosz najpierw pojawiali się na łamach Wieczoru Wybrzeża (1972-1975), a następnie w czasopiśmie Świat Młodych (1975-1983) oraz w Relaxie (1977-1978).

Na komiksach o tej dwójce bohaterów wychowało się niejedno pokolenie, a Kajko i Kokosz wielokrotnie porównywani byli do Asteriksa i Obeliksa. Od 5 czerwca, dzięki wydawnictwu Egmont pojawił się nowy komiks Kajko i Kokosz – nowe przygody z pierwszą pełnometrażową historią Królewska Konna.

Kontynuacji kultowej serii o perypetiach bohaterów z Mirmiłowa podjęli się – w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału – znani polscy twórcy: Maciej Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunki) i Piotr Bednarczyk (kolor). Czytelnicy znajdą w nowych przygodach Kajko i Kokosza wszystko to, za co kochali oryginalną serię – awantury, czary, bijatyki, humor sytuacyjny i słowny.

Kajko i Kokosz muszą eskortować do domu księżniczkę Salwę, której życie znalazło się w niebezpieczeństwie. Jednak Kokosz niespodziewanie porzuca służbę woja i wstępuje do Królewskiej Straży Konnej – elitarnej jednostki tropiącej najbardziej niebezpiecznych przestępców! Jak Kajko poradzi sobie bez przyjaciela i jakie tajemnice związane są z księżniczką Salwą?

Komiks jest już dostępny w sprzedaży, więcej informacji znajdziecie tutaj.

Kajko Kokosz Na ich przygodach wychowało się niejedno pokolenie. Kajko i Kokosz powracają w nowym komiksie KiK NP3 small Na ich przygodach wychowało się niejedno pokolenie. Kajko i Kokosz powracają w nowym komiksie

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News