Mustache x PROSTO

MUSTACHE-x-PROSTO

Warszawa. Kolebka nowych nurtów i stylów oraz stolica wszechstronności. 15 lat powstało tu PROSTO. Wytwórnia muzyki ”z blokowisk” spróbowała swoich sił w modzie. Z dobrym efektem. Marka, mocno wryła się w świadomość młodych Polaków, nie tylko tych bezpośrednio zainteresowanych nurtem hip-hopowym.

Oryginalna, nowatorska i na wskroś polska. Zarówno klasyczna, sportowa, jak i elegancka.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Prawie 6 lat temu w tym samym mieście powstał Mustache Warsaw. Startowali jako niewielkie modowe targi. Dziś, znani po prostu jako Mustache, przeobrazili się w dużą platformę sprzedażową.

Z miejskim życiem nierozerwalnie wiążą się wakacje. Lato w mieście kojarzy się z dzienną aktywnością i wieczornym chillem nad wisłą, skąd często młodzi projektanci czerpią inspiracje. Tak narodziła się współpraca Mustache X PROSTO. Mini kolekcja o nazwie FLAVIUS-VISTULA-VARSAVIA, to zestaw ubrań, dodatków i akcesoriów, które doskonale wpisują się w urbanistyczny i letni styl życia.

Motywem przewodnim kolaboracji Mustache X PROSTO są wpływy marinistyczne. Ale grafika romansu rybaka z syreną, to też ukłon w stronę innego stylu. Kolekcja nawiązuje bowiem do sgrafitto, malarskiej techniki dekoracyjnej, mocno kojarzonej z warszawskim Mariensztatem. Autorem ilustracji jest znany warszawski tatuażysta Doman ze Stara Baba Tattoo. Nie dajcie się jednak zwieźć wizerunkowi rybaka – to nie wczasy nad morzem. W mieście w końcu też są ryby do złapania i plaże do zapełnienia.

prosto2

prosto1

prosto3

prosto4

prosto5

prosto6

(na podstawie materiałów prasowych)

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News