Murale świecące w ciemnościach

Sypialnia na której ścianach są muralne namalowane świecącymi w ciemności farbami

Zwyczajna sypialnia o nagich ścianach i jasnej podłodze, a po zgaszeniu światła… świat jak ze snu. Świecące murale autorstwa Bogi Fabian zapierają dech w piersiach. Przedstawiają otwartą przestrzeń  międzygalaktyczną, pełną gwiazd i kosmicznych obłoków.

Malarka tworzy magiczną atmosferę, nadaje duszę zwyczajnym pomieszczeniom. Malując ściany i podłogi, umiejętnie zarządza światłem i oświetla swoją sztukę bez użycia energii. W ten sposób widz może doświadczyć rezultatów jej pracy w świetle dziennym, jak i w ciemności. Największy efekt daje w oświetleniu UV.

Bogi Fabian jest artystką wszechstronną. Rysuje, rzeźbi, projektuje, maluje ciała, tworzy wideo i wiele innych. Każda z jej prac jest niezwykle harmonijna i zupełnie unikalna. Aerografy, pędzle, gąbki i ścierki nie mają przed nią tajemnic. Uwielbia eksperymentować z każdym rodzajem sprzętu. ,,Brzmi to dziwnie, ale odczuwam wyraźny związek z moim pracami” – mówi.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Kolorów, których używa nie znajdziemy w sklepie. Artystka włożyła wiele wysiłku w utworzenie każdej z farb. Przez rok szukała własnej techniki, bazującej na jej wizjach. ,,Chcę opowiedzieć historię, zwrócić uwagę, obudzić uczucia i emocje, zachęci ludzi do krytycznego myślenia, inspirować ich i motywować do robienia tego samego”.

1

2

4

5

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

Bogi+Fabian+Glowing+Mural+144+BS

tekst | Agata Wojciechowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News