moda

Modne materiały i tkaniny

Świat mody rządzi się swoimi prawami. Jeden rodzaj ubrania będzie modny przez sezon czy dwa, inny stanie się wspomnieniem w ciągu jednego lata. Zależy to od wielu czynników: trendów panujących na świecie, nowych projektów znanych projektantów mody, które nagle podbijają serca klientów, a nawet od polityki, czyli na przykład kwestiami związanymi z ekologią. To samo tyczy się tkanin i materiałów, z których wykonywane są ubrania. Ten krótki artykuł zapozna Cię z modnymi w tym sezonie tkaninami, więc czytaj śmiało!

Jedwab i len czy może tkaniny sztuczne?

Jakie są obecnie modne materiały i tkaniny? Odpowiedź jest prosta: ekologiczne! Dlaczego? Z kilku powodów. Dzieje się tak dlatego, że współcześnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, wielu ludzi, od naukowców przez pisarzy aż po aktorów czy lekarzy, stara się przekonać globalną populację do wykorzystywania bardziej przyjaznych środowisku rozwiązań, także w dziedzinie ubioru i mody. Dlatego też tak wiele dawniej nieco zapomnianych materiałów i tkanin wraca do łask.

Len – ponadczasowy modny i delikatny

Nie da się ukryć, że len jest materiałem, czy też tkaniną, która ma wiele różnych zastosowań. Tworzy się z niego nie tylko ubrania takie jak na przykład lniane koszule, ale również obrusy lniane, lniane zasłony, ręczniki czy pościel. Szczególnie popularny w miesiącach letnich za sprawą swojej oddychającej struktury. Pozwala na szybkie odprowadzenie ciepła z organizmu, nie elektryzuje się, jest hipoalergiczny i trwały, a ślad węglowy, który pozostawia po sobie, jest znikomy. Tkaniny z lnu są biodegradowalne, więc ubrania lniane często są po prostu określane mianem ubrań ekologicznych. To dlatego, między innymi, len zyskuje na popularności w ostatnich czasach.

Wiskoza i Jedwab

Jedwab to skomplikowana tkanina. Jej włókna są jednymi z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych na świecie. Jedwab jest w pełni naturalny, bo produkowany z włókien białkowych wytwarzanych przez jedwabniki. Jako produkt naturalny jest w pełni biodegradowalny i można go dodawać nawet to odpadków spożywczych i ogrodowych przy tworzeniu kompostu! Wiskoza nazywana sztucznym jedwabiem to bardzo wygodny, który równocześnie jest przyjazny i dla środowiska.

Tkaniny, które odchodzą do lamusa

Nie trzeba nikogo przekonywać, że modne materiały i tkaniny nie są tworzone z substancji syntetycznych, nie należy więc do nich poliester czy akryl. Oczywiście nie zmieni to faktu, że ubrania wykonane z materiałów poliestrowych albo akrylowych przestaną istnieć, nie. Będą one bardzo popularne, ponieważ te materiały syntetyczne nie ulegają zagnieceniom i są również stosunkowo tanie, jednak nie zyskają one uznania szerszej rzeszy ludzi, którzy wykazują troskę o środowisko naturalne.

Modne materiały i tkaniny, które wybrać?

Len i jedwab są niewątpliwie ostatnimi czasy bardzo popularne, ale nie są jedynymi. Znajdą swoje zastosowanie głównie w przemyśle ubraniowym, chociaż zdarzają się również inne ich zastosowania. Jeśli szukasz więcej informacji i produktów, tkanin i materiałów, które mogą Cię zainteresować, wejdź na kraina-stylu.pl. Znajdziesz tam wszystko, czego szukasz!

 

 

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Stranger Things – najlepiej ubrani członkowie obsady

Stranger Things to popularny serial amerykański stworzony dla Netflixa. Jego fabuła zaczyna się od zaginięcia…

2 dni ago

BAPE x Minions – Minionki: wejście w streetwear

BAPE po raz kolejny uderza w świat kina. Z myślą o swoich najmłodszych odbiorcach, firma…

3 dni ago

Wielki powrót Travisa Scotta – Cactus Jack & Dior

Travis Scott wydaje się jedną z najważniejszych postaci ze świata show biznesu. Zwłaszcza jeśli mowa…

4 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Herbert George Wells

Wszyscy znają „Wehikuł czasu” i „Wojnę światów”, niewiele więc pożytku przyjdzie ze wspominania ich po…

5 dni ago

Levi’s® x Naomi Osaka w najnowszej kolaboracji

Kiedy dochodzi  do starcia mody i sportu, nie ma miejsca na przegranych. A z pewnością…

6 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Witold Gombrowicz

Warto przeszczepić co nieco z edukacyjnych obowiązków na wakacyjne przyjemności. Na przykład ponowną lekturę Gombrowicza.…

7 dni ago