miasto

Modne dzielnice Poznania. Gdzie najlepiej zamieszkać?

Poznań jest miastem obfitym w ciekawe miejsca do zamieszkania. Osiedla i dzielnice różnią się od siebie, przez co określone lokalizacje są polecane osobom o konkretnych potrzebach i oczekiwaniach. Wybierając miejsca kupna lub wynajmu nieruchomości, warto zwrócić uwagę na charakterystykę okolicy. Która dzielnica Poznania jest najbardziej modna? W której najlepiej zamieszkać?

Jeżyce

Praktycznie na każdej ulicy, znajdującej się na Jeżycach, można natknąć się na bary i restauracje z pysznym jedzeniem. Ich różnorodność sprawia, że miejsce do zjedzenia obiadu znajdzie tutaj każdy, niezależnie od tego czy preferuje kuchnię wegetariańską, mięsną, orientalną czy polską. Dodatkowo dzielnica ta przeżywa ciągły rozwój – każdego roku powstają nowe bary i miejsca spotkań, przez co możliwości na ciekawe spędzenie wieczoru jest bardzo wiele. Sporą zaletą jest niewielka liczba samochodów, która sprawia że powstające nowe mieszkania w Poznaniu nie są narażone w tej okolicy na hałas silników samochodów. Spora liczba sklepów i lokali w okolicy oraz dobre połączenie komunikacyjne z pozostałymi częściami miasta decydują o tym, że Jeżyce są coraz częściej wybierane przez osoby szukające miejsca do życia. Przez ograniczoną ilość terenów zielonych i wysoką zabudowę region ten jest polecany głównie osobom młodym – w rzeczywistości jednak na Jeżycach odnajdzie się każdy nowy lokator. Znajdujące się w niedalekim pobliżu Park Sołacki oraz Jezioro Rusałka rekompensują brak skwerów i ogrodów w centrum dzielnicy.

Grunwald

Grunwald charakteryzuje się dużą ilością terenów zielonych, parków oraz obiektów sportowych. Niemalże pod każdym blokiem mieszkalnym można znaleźć boiska do piłki nożnej lub koszykówki. Nowe mieszkania w Poznaniu są bardzo często zlokalizowane właśnie na terenie Grunwaldu, co jest związane z dużą przestrzenią i dobrymi warunkami do życia. Niewielka odległość od najważniejszych węzłów komunikacyjnych decyduje o tym, że wybierając mieszkanie w tej okolicy, dojazd do pracy lub szkoły znajdujących się w innej części Poznania nie stanowi dla lokatorów problemu. Zaletą dzielnicy jest również duża liczba miejsc parkingowych oraz restauracji i barów. Liczba obiektów, które idealnie sprawdzają się jako miejsca spotkań ze znajomymi jest duża, dlatego w większości przypadków wyjście na imprezę nie wymaga kłopotliwego dojazdu do centrum miasta.

Stare Miasto

Nowe mieszkania w Poznaniu powstają licznie również na terenie Starego Miasta. W obrębie historycznej części Poznania dominują kluby, puby oraz bary, przez co dzielnica ta tętni życiem każdego wieczora, niezależnie od pory roku. Wybierając Stare Miasto, należy być gotowym na większy poziom hałasów niż w pozostałych częściach miasta. Z kolei dużą zaletą mieszkania w niewielkiej odległości od Starego Rynku jest doskonała komunikacja miejska. Mieszkania w okolicy Starego Miasta są najczęściej zlokalizowane w zabytkowych kamienicach, co dodaje im dodatkowego uroku. Stare Miasto jest również centrum kulturowym całego Poznania – to właśnie tutaj znajduje się większość teatrów, kawiarni, bibliotek oraz muzeów. Jest to dodatkowy atut zwłaszcza w przypadku częstego odwiedzania miejsc tego rodzaju. Dzielnica ta posiada również niezwykły klimat decydujący o tym, że do Poznania przybywa każdego roku blisko dwa miliony turystów.

Tekst sponsorowany

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Stranger Things – najlepiej ubrani członkowie obsady

Stranger Things to popularny serial amerykański stworzony dla Netflixa. Jego fabuła zaczyna się od zaginięcia…

2 dni ago

BAPE x Minions – Minionki: wejście w streetwear

BAPE po raz kolejny uderza w świat kina. Z myślą o swoich najmłodszych odbiorcach, firma…

3 dni ago

Wielki powrót Travisa Scotta – Cactus Jack & Dior

Travis Scott wydaje się jedną z najważniejszych postaci ze świata show biznesu. Zwłaszcza jeśli mowa…

4 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Herbert George Wells

Wszyscy znają „Wehikuł czasu” i „Wojnę światów”, niewiele więc pożytku przyjdzie ze wspominania ich po…

5 dni ago

Levi’s® x Naomi Osaka w najnowszej kolaboracji

Kiedy dochodzi  do starcia mody i sportu, nie ma miejsca na przegranych. A z pewnością…

6 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Witold Gombrowicz

Warto przeszczepić co nieco z edukacyjnych obowiązków na wakacyjne przyjemności. Na przykład ponowną lekturę Gombrowicza.…

7 dni ago