Categories: miastomiejsca

Modern Toilet Restaurant, czyli zjedzmy w toalecie

W kulturze europejskiej wszystko, co powiązane jest z ludzkimi wydzielinami, uznawane jest nie tylko za obrzydliwe, ale staje się tematem tabu. W poważnym towarzystwie nie będziemy rozmawiać o wymiocinach (co to w ogóle jest za słowo!), odchodach ani innych z rodzaju. Zwłaszcza przy jedzeniu. Za to na Dalekim Wschodzie na popularności zyskują restauracje stylizowane na… toalety.

Modern Toilet Restaurant to sieć restauracji rozmieszczonych głównie w Tajwanie, ale filię można znaleźć także chociażby w Hong Kongu. Restauracja doczekała się także swoich naśladowców, między innymi w Malezji. Początki były jednak niepozorne.

Jeden z właścicieli, Dao Ming Zi, zainspirowany japońską mangą Dr. Slump on the toilet, której bohater zawijał kupki na patyki, postanowił otworzyć budkę z lodami, stylizowanymi na… no, wiadomo na co. Klientom tak spodobał się ten żartobliwy koncept, że niedługo potem, otwarto restaurację Marton Restaurant, której menu było już o wiele bogatsze. Ze względu na niesłabnącą popularność, w niespełna 2 lata, właściciele zdecydowani się na otworzenie aż trzy kondygnacyjnego lokalu, zmieniając jednocześnie nazwę na Modern Toilet Restaurant.

W lokalach usiądziecie na ozdobnych sedesach przy stolikach, do konstrukcji których użyto umywalek oraz wanien. Ze ścian wystają prysznice, a wystroju dopełniają szlafroki oraz jeszcze więcej desek sedesowych – pełny łazienkowy anturaż. W karcie znaleźć można dość klasyczne propozycje: makarony, curry, pieczonego kurczaka czy typowe azjatyckie kociołki. Wszystko jednak podawane jest na zastawie imitującej pisuary, sedesy, wanny… Odpowiednio stylizowane są również same potrawy. Małe wibrujące dyski, informujące o zrealizowaniu zamówienia, które można odebrać, uformowane są w błyszczące kupki niczym z facebookowych emotikonów.

Na deser zamówić można lody o nazwach, które delikatnie można określić mianem 'dosadnych’. Serwowane są między innymi: biegunka z suchymi bobkami (lody czekoladowe), krwawa kupa (truskawkowe) oraz zielona biegunka (smak kiwi). Odważylibyście się?

Tekst: Magdalena Sobolska

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

21 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

3 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago