Moda uliczna na blogach japońskich

Grupa japońskich nastolatków ubrana na czarno i różowo

W poszukiwaniu czegoś nieprzeciętnego, kolorowego i imponującego, najlepiej przejść się po ulicach Tokio, gdzie moda odgrywa niesłychanie ważną rolę. Zróżnicowanie subkultur i swobodne podejście do nietypowych strojów czyni japońskie społeczeństwo godnym uwagi. Oto lista kilku najciekawszych blogów z kraju, w którym nie ma ograniczeń w kreowaniu stylu.

1. Happytimefunblog.tumblr.com

W Tokio oryginalne outfity można podziwiać głównie w dzielnicy Harajyuku. To właśnie tam najczęściej przed obiektywem stają nastolatki w kolorowych strojach, które przykuły na ulicy uwagę fotografa. Liczy się nie tylko cały zestaw, ale głównie ciekawy detal.

Kobieta w zgniłozielonym płaszczu

Kobieta w biało-różowym futrze na niebieskim tle
2. Droptokyo.com/street

Blog ukazuje najbardziej wyszukany styl japońskich ulic. Na każdym zdjęciu widnieje opis zestawu modelki/modela oraz dane osobowe, więc każdy, kto dostał się na stronę może czuć się wyróżniony. Nawet jeśli był to efekt przypadkowej łapanki.

Kobieta w czarnym stroju przypominającym kimono

3. Fineandfancy.tumblr.com
Na blogu ukazana jest kobieca strona mody ulicznej, z silnym akcentem na róż i wygląd baby-doll. Wszystko, co pojawia się na ulicach Tokio nigdy nie jest nudne i czarne, elementy Hello Kitty czy wyraziste wzory zawsze będą towarzyszyć japońskiemu streetwearowi.

kobieta w różowych włosach ubrana na czarno-białoportret kobiety w różowych krótkich włosachDziewczyna z rózowymi włosami i obrożą na szyi
4. Froitas.tumblr.com

Nazwa “Froitas” odnosi się do do “Fruits”. Jest to jeden z najbardziej znanych magazynów japońskich, ukazujących kolorową, niepowtarzalną modę. Na blogu publikowane są najciekawsze zdjęcia z archiwum fanów, które utkwiły w ich pamięci.

Dziewczyna w czerwono-żółtej sukience w kratę

Chłopak ubrany w ogrodniczki w czarnej czapce

Tekst | Kinga Wiśniewska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News