Moda naszych ojców: projektant oddał hołd latom 90.

pięciu modeli stoi w ogrodzie z psem, są ubrani w stylu lat 90-tych

Callum Pidgeon, odkrył na nowo styl naszych ojców. W swojej najnowszej kolekcji Young Lads to Young Dads, inspirował się modą lat 90-tych.

Projektant, tworząc kolekcję, miał w głowie obraz swoich rodziców, jak sam opowiada – Gdy przyszedłem na świat, mój tata miał 22 lata, a mama zaledwie 18 […] Ostatnio uświadomiłem sobie, że nie wyobrażam sobie tak dużej odpowiedzialności, w moim wieku […] Zacząłem przeglądać stare albumy rodzinne, oglądałem, co nosił mój ojciec i jego koledzy, podziwiałem ich styl i frajdę, jaką wówczas mieli. To zainspirowało mnie do stworzenia kolekcji.

Podczas pokazu Burn the Man, stroje projektanta wyróżniały się oversieze’m, spranymi jeansami, luźnymi do potęgi n-tej swetrami i skórzanymi kurtkami sygnowanymi naszywkami typu Daddy.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czytaj również: Prawdziwy facet pachnie alkoholem, tytoniem i potem?

Strojami chciałem obronić młodych ojców, którzy bardzo często mimo młodego wieku, mają za sobą ciężki bagaż doświadczeń. Skupiłem się na stworzeniu najdziwniejszych kreacji, by zmieszać ich męskość, z nastawieniem gotowym do pracy w iście oldschoolowym stylu. – mówi Callum Pidgeon.

Kolekcja została pokazana także w serii fotografii i filmie stworzonym przez przyjaciółkę i współpracowniczkę Tirtha’e Lawati’e, w charakterze dokumentu. Wszystko uwiecznione starymi kamerami w formacie 4:3, czyli lata 90. po całości.

młody mężczyzna i młoda kobita stoją oparci o siebie w pokoju, ubrani są w powyciągane i zniszczone rzeczy

młody mężczyzna siedzi na żółtym motorze w skórzanej kurtce, za nim siedzi młody chłopiec w kasku

Tekst: Kacper Trzeciak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News