Moda na wózku

Moda znowu zrobiła krok do przodu. Tydzień mody w Tokio, jak zawsze kolorowy i pełen kreatywnych rozwiązań, pozytywnie nas zaskoczył. Na wczorajszym pokazie marki Tenbo pojawiły się jasne spódnice i krawaty, motyw słodkiej rysunkowej czaszki i mocne żółte akcenty, ale to nie same projekty zrobiły na nas największe wrażenie.

Takafumi Tsuruta, projektant marki, do swojego pokazu wybrał niepełnosprawne modelki, pokazał, że prawdziwa moda nie wyklucza nikogo. Projektant zadedykował kolekcję walce z wykluczeniem, częściowo projektując ubrania dla ludzi niepełnosprawnych. Na wybiegu pojawiły się modelki poruszające się na wózkach inwalidzkich, noszące protezy nawet niewidome. Większość z nich to utytułowane japońskie zawodniczki paraolimpijskie, między innymi biegaczka Sayaka Murakami, snowboardzistka Mika Abe i pływaczka Rina Akiyama.

Moda Tsurutu wznosi się ponad podziałami a jego projekty są uniwersalne: odpowiednie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Jak sam pisze chce aby filozofią marki było akceptowanie wszystkich, bez żadnego wyjątku. I nam się to bardzo podoba!

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 ev8nzwnghkznc6erfsil

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News