moda

Moda less waste w Kup’sę vintage shop

Moda na styl życia określany jako  less waste, w którym nie wytwarzamy śmieci i ograniczamy konsumpcje do minimum, stała się bliska wielu osobom m.in. poprzez doświadczenie ograniczeń związanych z pandemią. Trend był znany już wcześniej, jednak to teraz poprzez  namacalne i powszechne doświadczenie  braku możliwości  zakupów sezonowych nowości  mogliśmy spróbować radykalnego ograniczenia konsumpcji w tym zakresie. Pobudziło to też refleksję, ze ubrania które już mamy są stylowe i modne, można się z nich autentycznie cieszyć proponując ich nowe zestawienia. 

Coraz więcej młodych ludzi świadomie wybiera ubrania z drugiej ręki. Od dwóch lat prowadzimy w Gdańsku vintage shop Kup’sę, w którym prezentowanie są wyselekcjonowane przez nas osobiście ubrania i dodatki.  Od momentu rozpoczęcia swojej działalności widzimy wyraźny  wzrost zainteresowania modą z drugiego obiegu, dotyczy to też zagranicznych klientów.

Równolegle z  prowadzeniem sklepu jestem stylistką i podczas  sesji modowych często używam rzeczy z drugiej ręki, bo  są one unikatowe i zdecydowanie less waste. Cieszą się one dużą popularnością zarówno modelek jak i fotografujących z racji ich niepowtarzalności.  Dzięki ich rekomendacjom mam coraz więcej propozycji sesji do stylizacji. Chcąc pokazać większej liczbie odbiorców jak ciekawe i różnorodne stylizacje można stworzyć w naszym sklepie, zorganizowaliśmy własną sesję zdjęciową podczas której  modelki i modele ubrani są w rzeczy w całości pochodzące z naszego sklepu. Sesja jest podzielona na  cztery  style (dzienny, wieczorowy, vintage, sport). Pokazujemy, że w sklepach taki jak nasz, można ubrać się fajnie i ponadczasowo na każdą okazję.  Od tego roku nasz sklep jest w kultowym miejscu na mapie Gdańska jakim jest 100cznia. To projekt kulturalny łączący kontenerową architekturę z industrialną przestrzenią stoczni gdańskiej, proponujący swój program artystyczny i jedzenie z różnych zakątków świata. Wszystkie zdjęcia z naszej sesji są zrobione na jej terenie. 

Właściciele sklepu: Antonina Mołdysz Tomasz Białach

Fotografia: Magdalena Nowicka @_magdalenanowicka
Stylistka: Antonina Mołdysz @antonine_m
Makijaż: Iliana Bogacka @zupamleczna_ Julia Golińska @mua_juliag
Włosy: Marina Kuzmenko @hairstyles_maryna
Modelki/Modele: Karolina Leżuchowska @czerly Dariusz Różański @dariusrose Magda Hombek @h.o.m.b.u.s Magdalena Frost @_frostmagdalena Weronika Marszałkowska @weercziixx Fabian Gołąbek @alpaca_fgolabek Małgorzata Charchuła @malgchar Marcelina Kordus @marcelinakordus Dawid Gąsiorowski @boskigosiorowski Miejsce : @100cznia

Zobacz też: Måneskin. 5 powodów, dlaczego ludzie ich uwielbiają

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Nowy Znachor nadchodzi. Internauci pytają: po co?

Historia profesora Wilczura porusza serca Polaków od czterdziestu lat. Przy okazji dowolnych świąt możemy liczyć…

12 godzin ago

Love Never Lies. Czy Polacy umieją robić reality shows?

Reality shows poświęcone związkom, zdradom, ślubom czy randkowaniu to w ostatnim czasie format, który przeżywa…

1 dzień ago

Czy Samsung S23 może nas zaskoczyć?

Początek lutego to termin, kiedy na rynku zawsze pojawiają się nowe urządzenia marki Samsung z…

2 dni ago

NoLo – Czy tak będziemy pić w Polsce?

Odkąd zdrowa, wysportowana sylwetka stała się synonimem luksusu i pozycji społecznej, idea clean life staje się coraz bardziej…

2 dni ago

Costa Coffee i roślinne przysmaki

Styczeń to czas rozpowszechniania informacji i podnoszenia świadomości na temat wegańskiego jedzenia. Dla wielu osób…

2 dni ago

Kim jest final girl?

Określenie „final girl” najczęściej pojawia się w dyskusjach na temat horrorów. Kim tak naprawdę jest…

3 dni ago