Moda na chokery powraca

klasyczny czarny choker i naszyjnik z księżycem

Dawniej można było wylosować chokera w plastikowym pojemniczku po wrzuceniu monety dwuzłotowej do automatu z zabawkami. Dziś noszą je blogerki modowe, gwiazdy przeróżnego formatu, liczne artystki, a ostatnio Sasha Obama udowodniła, że chokera można nosić praktycznie do każdej stylizacji i nigdy się on nie nudzi.

Należy wprowadzić wzmiankę, iż choker to naszyjnik zawiązany dosyć ciasno na szyi, niczym obroża. Może to być łańcuszek, kawałek materiału czy też rzemyk. Wydawać by się mogło, że powrót chokerów na rynek modowy zniknie równie szybko jak się pojawił. Jak się jednak okazuje, nie były one tylko przelotnym akcesorium urozmaicającym stylizacje i zdjęcia na Instagramie. Córka Baracka Obamy wielokrotnie pokazywała się w chokerze, ostatnio również Maffashion polubiła ten dodatek. Powraca zatem moda z lat 90., jeśli więc wasi rodzice mają pochowane w szafie inne modne wtedy rzeczy – miejcie na nie oko. Może niedługo powrócą bandany, a ogrodniczki będzie wypadało włożyć na rozmowę kwalifikacyjną?

choker chokery-kolaż chokery-kolaż-2 dziewczynaw-kurtce-jeansowej-choker maffashion-choker sasha-obama-choker sasha-obama-choker-2

Tekst | Kasia Sinet

5/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News