Mobilny głośnik, który świetnie sprawdzi się w domu

Mobilny głośnik, który świetnie sprawdzi się w domu

Mobilny głośnik Bluetooth na stałe wpisał się do niezbędnika imprez na świeżym powietrzu. Sonos zaprezentował właśnie sprzęt, który po powrocie z grilla nie trafi do szuflady. 

Na pierwszy rzut oka Sonos Roam wydaje się być kolejnym głośnikiem Bluetooth. Urządzenie jest wielkości małej butelki wody, a podstawą bryły jest trójkąt z zaokrąglonymi rogami. Dzięki temu Roam świetnie leży w dłoni, a po ustawieniu w poziomie nie będzie się toczył. Dodatkowo – oferuje on również łączność za pomocą Wi-Fi.

Sonos Roam Magazyn HIRO Street scaled Mobilny głośnik, który świetnie sprawdzi się w domu

To nie jest zwykły głośnik Bluetooth

Kiedy głośnik znajdzie się w zasięgu sieci Wi-Fi pokazuje nam swoje drugie oblicze. Za pomocą aplikacji Sonos, na urządzeniu można odtwarzać treści z ponad 100 serwisów z muzyką, podcastami i radiem, w tym najpopularniejszych: Spotify, Apple Music czy Tidal. Głośnik pobiera utwory wprost z internetu, dzięki temu będzie grać nadal nawet gdy utraci połączenie z telefonem.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Kolejna zaleta systemu opartego na Wi-Fi to możliwość korzystania z wielu urządzeń źródłowych. Załóżmy, że masz zwykły głośnik Bluetooth w salonie i słuchasz na nim muzyki. Jeśli po Tobie chciałby z niego skorzystać inny domownik, musicie najpierw rozłączyć Twój telefon, a potem połączyć jego. To dość czasochłonna i irytująca procedura. W przypadku Sonosa Roam, który poza Bluetooth ma także Wi-Fi, sprawa jest o wiele prostsza – sterować nimi można z wielu urządzeń jednocześnie, bez konieczności ciągłego rozłączania.

Sonos Roam Magazyn HIRO w domu scaled Mobilny głośnik, który świetnie sprawdzi się w domu

Sonos to też cały ekosystem audio, kórego Roam może być częścią. Podczas porannego przygotowywania się do pracy możemy słuchać ulubionej playlisty w całym domu – od sypialni do łazienki. Taki efekt można uzyskać łącząc w sieć dowolne głośniki Sonos, np. Roam i One.

Mobilny glośnik który świetnie sprawdzi się w domu Sonos Roam Magazyn HIRO scaled Mobilny głośnik, który świetnie sprawdzi się w domu

Muzyka w każdych warunkach

Sonos Roam ma certyfikat IP67: jest odporny na wodę (także zanurzenie) i kurz. To oznacza, że poza łazienką sprawdzi się też na plaży czy na wypadzie pod namiot.

Poza popularnym podłączeniem za pomocą kabla USB-C, głośnik można naładować na każdej ładowarce bezprzewodowej Qi. Producent sprzedaje też specjalne ładowarki, które przyczepiają się do spodu Roama przy pomocy magnesów. Bateria ma wystarczyć na 10 godzin odtwarzania muzyki.

Sonos Roam Magazyn HIRO scaled Mobilny głośnik, który świetnie sprawdzi się w domu

Wysoka jakość i sprytne rozwiązania

Logo Sonos na obudowie gwarantuje, że o jakość dźwięku możemy być spokojni. O wrażenia odbiorcy dba system Auto TruePlay. To rozwiązanie, dzięki któremu głośnik ciągle analizuje, jak brzmi muzyka, którą odtwarza. W zależności czy będzie to otwarta przestrzeń czy na przykład mała łazienka, głośnik będzie korygował swoje ustawienia, by zapewnić jak najlepszą jakość dźwięku.

Mobilny głośnik. Element domowego soundsystemu

Jeśli szukasz głośnika Bluetooth, który sprawdzi się nie tylko podczas wypadów za miasto, ale również na co dzień, Sonos Roam to zdecydowanie produkt, na który warto zwrócić uwagę. Wysoka jakość dźwięku i możliwości rozbudowy domowego systemu audio, to cechy, które wyróżniają go na tle konkurencji.   

Sonos Roam Magazyn HIRO do tańca scaled Mobilny głośnik, który świetnie sprawdzi się w domu

Zobacz też: Sonos. Nowy system myślenia o dźwięku

Sonos. Nowy system myślenia o dźwięku

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News