Miss Kittin, królowa electro i grupa artystyczna Glitter Confusion na Smolnej

Czarno-białe zdjęcie dziewczyny w płaszczu, obok zdjęcie drag queen z żółtymi włosami i w brokatowej sukience

12 stycznia w warszawskim klubie Smolna wystąpi charakterystyczna, francuska DJ-ka nazywana królową electro, czyli Miss Kittin. Towarzyszyć jej będzie grupa artystyczna z Polski – Glitter Confusion.

Pochodząca z Grenoble Miss Kittin karierę zaczęła w 1994 roku, ale największą sławę zyskała dzięki współpracy z The Hacker, z którym wydała single 1982 czy Frank Sinatra.

https://www.youtube.com/watch?v=G8Q2McwqMPc

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Krótko po tym – w 2004 roku – ukazał się jej pierwszy solowy album, czyli I com. Od tamtej pory artystka zdołała już kilka razy objechać świat ze swoim show, podczas którego wychodzi poza ramy typowego DJ-skiego występu.

Miss Kittin często krzyczy do mikrofonu, wychodzi do tłumu czy nagle puszcza kawałki Prince’a. Co ciekawe – artystka jest związana nie tylko ze sceną klubową, ale także propaguje związki partnerskie we Francji, wywiera wpływ na tzw. kulturę fetish i dzięki niej wiele dziewczyn uwierzyło, że za deckami nie musi stać tylko mężczyzna.

Z okazji występu Miss Kittin specjalny performance szykuje Gillter Confusion – inicjatywa niezależnej grupy artystów i artystek, która spotka się w surowej przestrzeni klubu, zamieniając ją w interaktywną wystawę. Podczas swoich akcji łączą ze sobą wiele dziedzin sztuki takich jak rzeźba, video-art, fotografia analogowa, grafika czy muzyka.

Przeczytaj więcej o Glitter Confusion

glitter confusion 2 Miss Kittin, królowa electro i grupa artystyczna Glitter Confusion na Smolnej

Dzięki wizytacji Glitter Confusion będzie można obejrzeć prace młodych, niezależnych artystów i zobaczyć występy na żywo, które rzadko pojawiają się na typowych klubowych nocach. Nie wiadomo co dokładnie może się wydarzyć ale wiadomo, że będzie to coś dziwnego i intrygującego.

Impreza odbędzie się w piątek, 12 stycznia. Start: 23:30, bilety: 30/40 PLN. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/539182473125400/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News