Miłośnicy tatuażu, wpadajcie na Gdańsk Tattoo Konwent!

Kobieta siedząca na stołku i mężczyzna tatuujący jej nogę

Tatuowanie na żywo, koncerty cenionych, polskich raperów, pokazy suspension czy targi mody to dopiero początek listy atrakcji 22. edycji Tattoo Konwent, rozpoczynająca się już 29 lipca 2017 w Gdańsku. Jeszcze nie wiecie dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu? Odpowiadamy!

Na festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent zjawi się 300 tatuatorów z całego kraju, którzy przez dwa dni stacjonować będą w AmberExpo na Żaglowej 11 w Gdańsku. Bramy dla odwiedzających otwarte zostaną w sobotę – 29 lipca 2017 o 12:30.

W sobotę tatuatorzy zaczną rozgrzewać się od godziny 8:00, jednak ich prace zobaczyć będzie można dopiero od południa. Na Gdańsk Tattoo Konwent tatuowani będą głównie wcześniej umówieni na sesję modele, jednak osoby, które pod wpływem chwili zdecydują się na tatuaż, również powinny znaleźć artystę, który wykona wzór spontanicznie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zgodnie z rozkładem godzinowym wydarzenia, odwiedzający są wpuszczani od 12:30, ale ruch na konwentowej scenie zacznie się około 14:00, kiedy odbędą się pierwsze konkursy na najlepsze tatuaże.

Mężczyzna w kapeluszu tatuujący rękę drugiego męzczyzny

Tego dnia przed uczestnikami pojawią się piękne modelki alternatywne, biorące udział w pokazie mody Volden Body Art, iluzjonista Paweł Szreter i kontrowersyjna gwiazda konwentów tatuażu, rekordzistka Guinessa w podwieszaniu – Miss Crash. Popołudniu dla miłośników obrazów na ciele zagra rockowy skład Bastard Disco, a wieczorem raper Włodi.

W przerwach między atrakcjami, widownia festiwalu będzie mogła krążyć po strefie wystawienniczej, odpoczywać popijając piwo lub odwiedzając liczne strefy tematyczne (między innymi modową, motoryzacyjną, gastronomiczną z foodtrackami, animacyjną dla dzieci czy Barber Expo).

Osoby, które wcześniej zapisały się na warsztaty, poznają tajniki sztuki tatuowania, dzięki wskazówkom wziętych artystów: Joanny Fąferko i Jarosława Gorajka. Swoich sił z maszynką w ręku można również spróbować w boksie Banana-INK, gdzie uczestnicy wykonają swój wzór na skórce banana.

Mężcyzna tatuujący plecy mężczyzny
fot. Błażej Michalczyk

W trakcie Gdańsk Tattoo Konwent odbędzie się również trzecia edycja Dziarki w ciemno. Zwycięzców ogłaszanego na Facebooku konkursu za darmo tatuować będą Patryk Hilton (specjalista od stylu oldschool) i Inez Janiak (lubująca się w stylu graficznym). Tatuowani do końca sesji tatuowania nie poznają tematyki motywu, ani nie zobaczą swojego nowego wzoru na ciele.

Afterparty odbędzie się 29 lipca, w klubie Libation, w Sopocie. W niedzielę listę atrakcji dopełni pokaz tańca Dzikistyl Company. Fani rapu wezmą udział w koncertach składu Małach&Rufuz, a także Hadesa.

Tylko do dzisiaj trwa przedsprzedaż biletów w promocyjnych cenach przez internet. W kasach, przed wejściem na teren festiwalu bilety można zakupić w cenach: 45 zł – bilet jednodniowy, 60 zł – karnet dwudniowy, 250 zł – wejściówka VIP. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku – Tattoo Konwent Gdańsk, a także na stronie Tattoo Konwent.

Plakat promujący imprezę Gdańsk Tattoo Konwent

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News