Millenialsi lubią pizze, ponieważ dobrze wygląda na Instagramie

Dwie dziewczyny jedzące pizze

Nikt nie zaprzeczy, że włoskie jedzenie jest przepyszne. Jednak, jak się okazuje, nie wszyscy darzymy je tak wielką sympatią z tych samych powodów.

OnePoll przeprowadziło w ostatnich dniach badanie na 2000 dorosłych. Ankieta, sponsorowana przez włoską firmę spożywczą Napolina, wykazała, że prawie 3/4 millenialsów jako swoją ulubioną wybrało włoską kuchnię.

Okazuje się jednak, że w tej miłości do włoskiej kuchni wcale nie o smak chodzi, lecz o… lajki. Mniej więcej 1 na 10 millenialsów przyznał, że lubi włoskie jedzenie, ponieważ jest instagramowe. Niektórzy nawet dodali, że podoba im się to, jak łatwiej przy włoskiej kuchni sprawić, by danie wyglądało dobrze na zdjęciu w porównaniu z innymi kuchniami. Wyniki badań pokazały także, że przeciętny millenials, wstawia na swój Instagram trzy razy w miesiącu zdjęcie włoskiego jedzenia.

A jako najbardziej instagramowe włoskie danie, została uznana, jak możecie się domyślać z tytułu – pizza. Aż 41% ankietowanych stwierdziło, że jest to najsmaczniejsza wizualnie rzecz do publikowania w mediach społecznościowych.

No cóż, przeglądając Instagram, trudno się z tym nie zgodzić.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News