Mieszkańcy Rue Crémieux w Paryżu mają dość instagramerów

Uliczka z pastelowymi domkami w Paryżu

Mieszkańcy malowniczej uliczki z domkami o pastelowych fasadach mają dość i chcą, by ich ulica na weekendy była wyłączana z dostępu dla turystów.

Wszystko, co pastelowe, jest też instagromowe. To trend, który utrzymuje się od wielu lat i nie wygląda na to, by miał się zmienić. Podobne bolączki przeżywali ostatnio mieszkańcy Notting Hill w Londynie.

Cała sprawa dotyczy tego, że mieszkańcy paryskiej pastelowej alejki mają dość tłumów turystów, którzy namiętnie pozują przed ich domami. Wystarczy, że wejdziecie na Instagram, gdzie znajdziecie ponad 31 tysięcy zdjęć z hasztagiem #RueCremieux.

Czytaj również: Instagram zabija kreatywność, a my stajemy się hordą klonów?

Siedzimy na dole w kuchni, jemy obiad, a przez okno widzimy, jak ludzie robią sobie zdjęcia z naszym domem, muzycy nagrywają przez dwie godziny teledyski, dziewczyny przychodzą tu robić sesje z okazji wieczorów panieńskich. Żyjemy w piekle — mówi Antoine, jedna z mieszkanek w wywiadzie dla France Info.

Sfrustrowani mieszkańcy chcą posunąć się do czynu ostatecznego i zamontować furtki, które niemożliwą turystom wchodzenie na ich ulicę. Ale czy to na pewno zatrzymałoby turystów?

View this post on Instagram

Dreaming in candy colored hues on Rue Crémieux. ✨ My tips for visiting this road are now up on Eva Darling! Tap the link in my bio to read all about it 💕 • • • Shop everything I’m wearing directly by downloading the @liketoknow.it app and screenshotting this post! • • • 📸: @jessica_.paige • • • #evadarling #travelgirlsgo #gltlove #parisjetaime #styleblogger #whattoweartoday #parisfashionweek #fashiongals #ltkeurope #girlslovetravel #wearitloveit #ootdgals #femininestyle #girlsthatwander #wanderlustgirls #womenwhotravel #nomadgirls #citizenfemme #sidewalkerdaily #femmetravel #shetravels #travelgirldiary #paris_focus_on #ltkxpfw #ltkeurope #cybercorner #globalite #ltkunder50 #liketkit http://liketk.it/2AmEi

A post shared by Eva Phan | Eva Darling (@eva_phan) on

View this post on Instagram

Whose house is this? 🌈

A post shared by Gerleen (@gerleen19) on

View this post on Instagram

à deux pas… 🤷🏼‍♀️

A post shared by Laura fatton (@dziree_) on

View this post on Instagram

Rue Crémieux

A post shared by Yunhao L (@yunhao.l) on

View this post on Instagram

About last weekend #bananasinparis

A post shared by Evelyn (@evelynoome) on

Komentarze
Mieszkańcy Rue Crémieux w Paryżu mają dość instagramerów
Oceń artykuł