Miniaturki zabytków, szklane kule, kubki – takie pamiątki najczęściej przywozimy dla naszych bliskich z wakacji, oprócz klasycznych pocztówek oczywiście. Ola Shekhtman – artystka pochodząca z Serbii znalazła alternatywę dla popularnych i często dość niepotrzebnych nam przedmiotów. Chodzi mianowicie o pierścionki złożone z panoramicznych widoków miast.

Są to miejsca chętnie przez nas odwiedzane i kojarzone. Mogą one służyć jako doskonały prezent lub w celu zaspokojenia potrzeby identyfikacji z lubianym przez nas miastem. Na stronie Etsy.com jest możliwość zarówno zakupu, jak i obejrzenia dotychczasowej kolekcji składającej się z miast takich jak: Nowy Jork, Waszyngton, San Francisco, Londyn, Boston, Edynburg, Charlston, Sztokholm, Hong Kong, Paryż, Amsterdam i Berlin. Jeśli kochacie któreś z tych miejsc możecie zakupić jego pierścionkową wersję za około 300 zł, co wydaje nam się ceną adekwatną w stosunku do ilości pracy włożonej w ich wyrób.

Shekhtman, w odróżnieniu od znanych nam pamiątek produkowanych masowo, wszystko robi sama. Fach zdobyła w Petersburgu, ucząc się od najlepszych złotników. Używa metalu uprzednio przez nią wytopionego, a następnie zawija go i lutuje w celu uzyskania pożądanych kształtów – a są one zdumiewające. Doceniamy pomysł i kreatywność artystki. Kto wie, może z czasem do jej kolekcji dołączy również Warszawa albo Kraków?

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Amsterdam berlin Hong Kong London New York okładkowe paris San Francisco Stockholm Washington

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News