Miejsca, które wyglądają jak z filmów Wes Andersona

Schody ruchome w pastelowo-różowym wnętrzu

Każdy, kto widział przynajmniej jeden film reżysera Wes Andersona, jest w stanie rozpoznać charakterystyczną dla niego estetykę. Jak się okazuje, istnieją na świecie miejsca, które wyglądają dokładnie tak, jakby były wyciągnięte z kadrów jednego z jego filmów.

W tym roku minie 20 lat od premiery pierwszego, pełnometrażowego filmu Wes Andersona, zatytułowanego Rushmore. Z tej okazji, społeczność Reddit postanowiła odnaleźć na całym świecie miejsca, które spokojnie mogłyby posłużyć jako wnętrza do kręcenia kolejnych produkcji reżysera. Cała kolekcja zatytułowana została Accidental Wes Anderson, a poniżej znajdziecie kilka przykładów tych pięknym miejsc.

Różowa budka z białym napisem Żółto-czarny budynek z zaparkowanym samochodem z przyczepą w kolorze miętowym Basen w biało-niebieskich barwach Różowy hotel z żółtą ścieżką żółty, ceglany budynek Wnętrze wagonu metra Czerwono-czarny budynek Wnętrze basenu z różowymi meblami Biało-niebieskie wejście na molo Hotel na wzgórzu Budynek hotelu w biało-czerwonych kolorach Sala wykładowa z zielonymi krzesłami i biało-zielonymi ścianami Biały dom z niebieskimi oknami i drzwiami Basen w symetrycznej, niebiesko-ciemno-żółtej przestrzeni Zakręt na którego szczycie znajduje się kamienny budynek Różowo-zielony budynek Wnętrze baru z palmami w środku Budynek hotelu w biało - ciemno czerwonych kolorach Basen w jasnej, symetrycznej przestrzeni

Tekst: Klarysa Marczak

Komentarze

Zapisz się do Newslettera