Miasto okiem bezdomnych

Projekt fotograficzny o nazwie „My London” nie brzmi zbyt nowatorsko. Jednak zdjęcia przyciągają za sprawą wyjątkowych autorów. Wszystkie fotografie zostały wykonane przez bezdomnych.

Londyńska knajpka Cafe Art, we współpracy z Fujifilm, postanowiła zorganizować nietypowy projekt fotograficzny. Sto jednorazowych kamer trafiło do rąk bezdomnych wraz z instrukcją – zdjęcia mają ukazać Londyn, jako ich miejsce na świecie. Po krótkim kursie uczestnicy rozeszli się, aby złapać wyjątkowe momenty na rolkę filmu.

homeless-people-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-3

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Z eksperymentu wróciło osiemdziesiąt kamer, na których były udokumentowane ponad dwa tysiące zdjęć. Organizatorzy konkursu wybrali z nich dwadzieścia najlepszych. Planują stworzyć dzięki nim wyjątkowy kalendarz. Inicjatywę można wesprzeć na Kickstarterze. Pomysłodawcy przekonują, że zebrana suma, oprócz finansowania kalendarza, jest spożytkowana na nagrody dla zwycięzców oraz tworzenie i wspieranie zajęć artystycznych dla bezdomnych.

homeless-people-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-4

Jest to kolejna edycja konkursu – znowu niezwykle udana. Wydaje nam się, że podobny projekt w Warszawie poskutkowałby równie interesującymi pracami. Bezdomni ludzie mają bardzo często fascynującą historię, a co za tym idzie – niestandardowe spojrzenie na świat.

homeless-people-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-1

homeless-people-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-2

homeless-people-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-5

homeless-people-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-6

homeless-people-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-7

homeless-people-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-8

homeless-people-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-9

homeless-people-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-10

homeless-people-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-11

homeless-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-1

tekst | Iwona Norberczuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News