Miało być symbolem luksusu. Dzisiaj „pałacykowe” osiedle świeci pustkami

Osiedle składające się z identycznych pałacyków

Stare porzekadło głosi: mierz siły na zamiary. Ktoś jednak kilka lat temu wpadł na pomysł wybudowania osiedla składającego się z setek takich samych pałacyków, przypominających te z Disneylandu. Przypominające to dobre słowo.

Projekt osiedla pałaców, nazwany Burj Al Babas, powstał w północnej części Turcji, w prowincji Bolu na początku 2014 roku. Niestety, jak to z takimi projektami z rozmachem bywa, deweloper szybko ogłosił bankructwo, a dług firmy osiągnął ponad 27 milionow dolarów.

Czytaj również: We Włoszech powstało jedno z najbardziej ekologicznych osiedli

Plany były wielkie. Projekt zakładał wybudowanie 732 willi w stylu pałacowym, z basenami, łaźniami tureckimi, centrum zdrowia i urody, centrum handlowym i meczetem. Mieli rozmach. I chociaż udało się sprzedać około 350 z 587 wybudowanych willi, nie uchroniło to firmy przed totalną katastrofą.

Sąd nakazał natychmiastowego wstrzymania budowy, ale pomysłodawcy nadal są pełni nadziei, że osiedle prędzej, czy później będzie sukcesem. Projekt jest wart 200 milionów dolarów, chociaż patrząc na poniższe zdjęcia, nie jesteśmy pewni, czy chcielibyśmy zaznać w życiu luksusu w tej formie. A Wy?

Komentarze
4/5 - (2 votes)