Categories: ludziemiasto

Miała dość płacenia czynszu, więc zamieszkała w pociągach

Wsiąść do pociągu, byle jakiego… na taką decyzję zdecydowała się Leonie Müller. Studentka porzuciła konwencjonalne życie i postanowiła zamieszkać w pociągach. Mówi, że czuje się wolna.

Na zmianę stylu życia o 180 stopni zdecydowała się wiosną. Wtedy pokłóciła się z właścicielką mieszkania i stwierdziła, że nie chce dłużej być w tym miejscu. Właściwie, to nie chce nigdzie mieszkać.

Tak zaczęła się przygoda Leonie Müller. Od tamtego czasu podróżuje po całym kraju pociągami, które stały się jej domem. Wykupiła całoroczny karnet na podróż koleją. Oczywistym plusem takiego sposobu życia jest zaoszczędzenie pieniędzy – odpada płacenie czynszu. Swój cały dobytek zdołała spakować w plecak. Znajdują się w nim tylko najpotrzebniejsze rzeczy: ciuchy, laptop, dokumenty i przybory toaletowe. Jakoś daje sobie radę z higieną osobistą w klaustrofobicznej łazience.

W pociągach czuję się naprawdę jak w domu, mogę częściej odwiedzać moich znajomych i różne miasta. To tak, jakbym ciągle była na wakacjach –mówi Leonie. Stara się jak najczęściej sypiać u rodziny i przyjaciół, którzy starają się pomagać jej jak najbardziej mogą. Studentce pasuje taki styl życia również ze względu na swojego chłopaka. Kiedy miała stałe mieszkanie, widzieli się dużo rzadziej, ponieważ był to związek na odległość. Teraz mogą spędzać ze sobą dużo więcej czasu.

Leonie wspomina różne reakcje znajomych. Większości podobał się pomysł, inni obawiali się o nią, ale część zareagowała negatywnie. Podejrzewa, że poczuli się obrażeni przez fakt zanegowania „normalnego” stylu życia. Studentka nie zraziła się i kontynuuje swoją podróż, pokazując innym, że jest więcej opcji wyboru, niż mogłoby się wydawać.

Cała przygoda jest eksperymentem, który Leonie opisuje na swoim blogu. Planuje również napisanie na ten temat pracy końcowej na studia. To doświadczenie jedyne w swoim rodzaju – bycie bezdomnym na własne życzenie.

Tekst: Iwona Norberczuk

Komentarze
5/5 - (1 vote)
kris

Recent Posts

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

3 dni ago

Nowy album Florence + the Machine „Dance Fever” – bajka w 14 utworach

Jeden z najoryginalniejszych zespołów brytyjskich, Florence + the Machine powraca z baśnią zainspirowaną zjawiskiem tanecznej…

3 dni ago

Taco Hemingway powraca z podwójną siłą

Tak, dobrze przeczytaliście. Po ponad dwóch latach wymuszonej przerwy, Taco Hemingway powrócił na scenę. Trasa…

4 dni ago

Dlaczego kochamy krew i łzy? Fenomen true crime

Podcasty opowiadające o brutalnych morderstwach, rozczłonkowanych zwłokach i ludziach znikających w niewyjaśnionych okolicznościach na stałe…

4 dni ago

Active Noise Canceling – historia redukcji hałasu od 1933 roku…

Słuchawki z redukcją szumów są popularne od kilku lat, ale zastanówmy się, jak to działa…

5 dni ago

Co dzieje się z Aniołkami Victoria’s Secret?

Aniołki Victoria’s Secret to legendy świata mody i modelingu. Najpiękniejsze kobiety świata, o idealnych proporcjach…

5 dni ago