MFFK ŻUBROFFKA – Białystok 3-7 grudnia

plakat_zubroffka_2014_www

mister D (1)

W dniu otwarcia festiwalu obejrzymy 3 filmy krótkometrażowe Bustera Keatona, jednej z największych gwiazd kina niemego i legendarnego komika, do których DJ Qbert (USA), najlepiej skreczujący didżej na świecie, stworzy nam muzyczne tło – i to na żywo!

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


DJ Qbert http://djqbert.com/

4 grudnia zapraszamy na kolejną muzyczną ucztę! W Klubie Fama zagra dla nas bajkowy, czeski duet DVA, promujący swój najnowszy krążek „Nipomo”. Będzie islandzki chłód i plemienne zaśpiewy, połamana rytmika i trans, szaleństwo i nostalgia, free sax i syntezatory połączą się z szaleńczą pasją eksperymentowania i zabawy.

DVA https://soundcloud.com/dvadva


W piątkowy wieczór 5 grudnia koniecznie przyjdźcie na koncert Young Fathers (Wielka Brytania) i Cairo Liberation Front (Holandia)!

Young Fathers to zdobywcy tegorocznej Mercury Prize i jedni z najoryginalniejszych przedstawicieli współczesnej niezależnej muzyki alternatywnej, których koncerty porównuje się do występów…Beastie Boys! Znajdują się w ścisłym gronie 10 kapel, zalecanych przez angielskich krytyków do obowiązkowego zobaczenia na żywo!

Cairo Liberation Front przeniosą nas na podwórka Kairu, gdzie usłyszymy głos egipskiej rewolucji. Kolektyw znany jest z mocno energetycznych występów, które można było zobaczyć w wielu europejskich klubach undergroundowych i na festiwalach. Na scenie pojawiają się z DJ-em i MC, czasami towarzyszą im tancerki brzucha. Dołącz do rewolucji i zakrzyknij „Yalla!”.

http://cairoliberationfront.com/

IMPREZA Bass da najt! @ ŻUBROFFKA

Mikołajkowa sobotnia noc to doskonała okazja, żeby w ramach ŻubrOFFki wybrać się na poszukiwania idealnej głębi bassu w rytmach grime, drum’n’bass, dubstep, trap, garage, dancehall, hip-hop i mrocznego techno.

Na scenie: CHIMPO (UK) // FOX (UK) // ZAMILSKA ( PL)// VSHOOD feat. MISS GOD ( Pl)

& gość specjalny: KAROLINA CZARNECKA

Nagrody MFFK ZUBROFFKA x Mister D

7 grudnia w niedzielę o 19:00 w kinie Forum odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników tegorocznego Festiwalu ŻubrOFFka, który zwieńczy występ MISTER D – muzyczne wcielenie znanej pisarki Doroty Masłowskiej.

Na początku 2014 roku ukazała się płyta Doroty Masłowskiej, występującej pod pseudonimem MISTER D pt. „Społeczeństwo jest niemiłe” – autorska mieszanka rapu, punka i muzyki tanecznej. W warstwie tekstowej to psychodeliczny zlep opowieści z popularnej prasy, który wyraża narracja stylizowana na płytki język, opierająca się na przekonaniach społeczeństwa, jego przywarach i stereotypach.

www.youtube.com/user/MisterdOficjalny

Więcej na:

www.zubroffka.pl

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News